SlideShare a Scribd company logo
1 of 12
Download to read offline
«Бекітілді»
_______ __________
(қолы) (аты-жөні)
______________________
(күні)
Сабақтың технологиялық картасы
І блок «Мақсаттылық»
Пән атауы: Веб бағдарламалау және
интернет технология
Мамандығы:
1304000- «Есептеуіш техникасы
және бағдарламалық
қамсыздандыру»
Тобы: ЭЕТ-И-13 Күні: 16.10.2015 Оқытушының аты-
жөні: Ауханова Лилия
Сабақтың тақырыбы: Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау
Құзыреттілікті
қалыптастырудағы
сабақтың негізгі
мақсаты:
Базалық оқушыларға веб сервистің көмегімен сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру,
Prezi бағдарламасының артықшылығын көрсете отырып, бағдарламаның мүмкіндіктерімен таныстыру;
Кәсіптік Ақпараттық мәдениетке, кәсіби сауаттылыққа тәрбиелей отырып, болашақ мамандығына байланысты кәсіби бағыт беру, Prezi
бағдарламасында жұмыс жасауды меңгерту;
Коммуникативтік Дербес компьютерді еркін қолдануды;
Интернет желісін дұрыс пайдалануды;
Prezi.com бағдарламасында жұмыс жасауды;
Проблеманы
шешу
Prezi бағдарламасының мүкіндіктерін пайдалану:
- Суреттер енгізу;
- Аудио жазбалар енгізу;
- Видео жазбалар енгізу;
Сабақтың міндеттері: Білімділік Prezi бағдаламасында презентация жасау
Тәрбиелік Нәтиже алуға және уақытты үнемдеуге дағдыландыру, өз білімін пайдалану, өз көзқарасын білдіру, шешім қабылдау және ол үшін
жауапты болу
Дамытушылық есте сақтау қабілеттерін дамытып, қызығушылығын ояту, білім-білік дағдыларын қалыптастыру
Сабақтың типі: Жаңа білім
Сабақтың түрі: Зертханалық
Оқытудың технологиясы: КОТ, ДСОТ, сұрақ-жауап әдісі, түсіндіре-баяндау әдісі, кері байланыс
Болжам етілетін нәтиже: интерактивті мультимедиялық презентациялар жасау
Қалыптасатын Білім Білік Дағды
Prezi.com
бағдарламасының
мүмкіндіктері туралы
білімдері қалыптасады
интерактивті мультимедиялық презентациялар
жасаудың мүмкіндіктері
Prezi.com бағдарламасында сурет, аудио, видео
жазбаларды енгізу жолдары
Пәнаралық байланыс: Компьютерлік технология, вет-технология, интернет құралдары
ІІ блок «Сабақтың жабдықталуы»
Қолданылатын дидактикалық
материалдар:
Таратпа
материалдар
Негізгі әдебиеттер Қосымша әдебиеттер ОӘК
№18 зертханалық
жұмыс
Prezi.com сайты http://dop.uchebalegko.ru/docs/index-
4452.html?page=35
Веб бағдарламалау және
интернет технология
оқу-әдістемелік құрал
Қолданылатын техникалық құралдар: Интерактивті тақта, дербес компьютер, ноутбуктер
ІІІ Блок «Ұйымдастыру – рефлекциялық»
І. Оқу іс-әрекетін
ұйымдастыру,
мотивация
Оқытушы іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Күтілетін нәтиже Оқыту
технологиясы
ІІ. Сабақтың тақырыбы
Мақсаттың қойылуы
-Оқушылармен сәлемдесу;
-Аудитория тазалығын қадағалау;
-Сабаққа қажетті құралдарын
тексеру;
-Сабаққа назарларын аударту;
-Дәптер тексеру;
-Электрондық оқулықтағы
№1,4,6,7,11,12,14,16
тапсырмаларды орындай отырып,
өткенді қайталау;
-Интерактивті тақтаны
пайдаланып оқушыларға
сабақтың тақырыбы мен
мақсатын түсіндіру;
-мультимедиялық интерактивті
презентацияларды құру жолдары
туралы толық түсіндіру;
-Интерактивті тақтаның
көмегімен тақырыптар қоюды,
аудио, видео, сурет қою
жолдарын көрсету;
-Оқытушымен сәлемдесу;
-Аудиторияны сабаққа дайындау;
-Сабаққа дайындық жасау;
-Сабаққа назарларын аудару;
- Электрондық оқулықтағы
№1,4,6,7,11,12,14,16 тапсырмалардың
сұрақтарына жауап беру;
-Оқушылар өзара қателерін жөндеу;
-Оқушылар интерактивті тақтадан
жаңа сабақтың тақырыбы мен
мақсатын түсінеді;
- мультимедиялық интерактивті
презентацияларды құру жолдары
туралы толық мағлұмат алады;
-Интерактивті тақтадан тақырыптар
қоюды, аудио, видео, сурет қою
жолдарын көріп түсінеді және жұмыс
жасау жолын үйренеді;
-Аудитория сабаққа дайын;
-Сабақ құралдары дайын;
-Оқушылар сабаққа дайын.
-Оқушылар өткен тақырыптар бойынша білімдерін
еске түсіреді.
-Тез әрі дұрыс жауап беруге үйренеді.
-Жаңа сабақтың мақсаты мен міндеті айқындалады;
- мультимедиялық интерактивті презентацияларды
құру жолдары туралы толық түсінік болады;
- Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау
жолдарын біледі;
- Prezi.com бағдарламасында тақырыптар қоюды,
аудио, видео, сурет қою жолдарын біледі;
КОТ, ДСОТ, сұрақ-
жауап әдісі,
түсіндіре-баяндау
әдісі, кері байланыс
ІІІ. Білім, іскерлік,
дағдыларды
қалыптастыруға
керекті білімдер
-№18 зертханалық жұмысты
орындауға таратпалар беріледі;
-Зертханалық жұмыстың
мақсатын түсіндіреді;
-Зертханалық жұмысты орындау
барысында қолданылатын
қажетті құрал-саймандарды
көрсетеді;
-Интерактивті тақтадан
зертханалық жұмыстың бір
тапсырмасын орындау жолын
түсіндіріп көрсетеді;
-Зертханалық жұмыста берілген
тапсырмаларды жеке орындауға
уақыт береді;
-Зертханалық жұмыстарды
бақылау, жеке дара кеңес беру
жұмыстарын жасау;
-№18 зертханалық жұмысты
орындауға таратпаларды алады;
-Зертханалық жұмыстың мақсатын
түсінеді;
-Зертханалық жұмысты орындау
барысында қолданылатын қажетті
құрал-саймандарды нақтылайды;
-Интерактивті тақтадан зертханалық
жұмыстың бір тапсырмасын орындау
жолын түсініп көреді;
-Зертханалық жұмыста берілген
тапсырмаларды жеке орындайды;
-Зертханалық жұмысты орындау
барысында қиындықтарды
оқытушыдан кеңес алады;
-Prezi.com бағдарламасы туралы түсінік болады;
- Prezi.com бағдарламасында презентация құруды
біледі;
- Prezi.com бағдарламасында тақырыптар қоюды,
аудио, видео, сурет қою жолдарын біледі;
КОТ, ДСОТ, сұрақ-
жауап әдісі,
түсіндіре-баяндау
әдісі, кері байланыс,
иллюстрация, ой
қозғау
ІҮ. Алған білімді бекіту -Зертханалық жұмыстарды
тексеру;
-Зертханалық жұмысты орындалу
-Зертханалық жұмыстың орындалуын
түсіндіреді;
-Кеткен қателіктерін анықтайды,
-Оқушылар орындаған зертханалық жұмыстың
нәтижесін көреді;
-Жіберген қателіктерін ескеріп, қорытынды жасай
КОТ, ДСОТ, сұрақ-
жауап әдісі,
түсіндіре-баяндау
барысын сұрау;
-Қателерін анықтау және жөндеу
жұмыстарын жасату;
-Жасалған жұмыстың нәтижесі
бойынша қосымша тапсырма
беру;
талдайды және жөндеу жұмыстарын
жасайды;
-Жасалған жұмыстың нәтижесі
бойынша қосымша тапсырманың
нәтижесін береді.
алады;
-Сабақ барысында көрсеткен белсенділігі мен
жұмыстың нәтижелері, қосымша тапсырманы
орындағаны бойынша бағаланады.
әдісі, кері байланыс,
иллюстрация, ой
қозғау
Ү. Білімді бақылау,
бағалау
-Жасалған зертханалық
жұмыстарын тексеру;
-Зертханалық жұмыстар бойынша
қосымша сұрақтар беріледі;
-Бағалау парағына әрбір кезең
бойынша белгі қою арқылы
бағаланады
-Жасалған зертханалық жұмыстарын
көрсетіп, бағалау парағына белгі
қойылады;
-Оқушылар өтілген тақырып бойынша
теориялық сұрақтарға жауап береді;
-Зертханалық жұмыстар бойынша
қосымша сұрақтарға жауап береді;
-Бағалау парағына түскен белгілер
бойынша бағаланады
-Оқушылар орындаған зертханалық жұмыстың
нәтижесін көреді;
-Жіберген қателіктерін ескеріп, қорытынды жасай
алады;
-Сабақ барысында көрсеткен белсенділігі мен
жұмыстың нәтижелері, қосымша сұраққа жауап
беру арқылы бағаланады
КОТ, ДСОТ, сұрақ-
жауап әдісі,
түсіндіре-баяндау
әдісі, кері байланыс,
иллюстрация, ой
қозғау
ҮІ. Қорытынды
ҮІІ. Үй тапсырмасын
беру
Теориялық тапсырма: Prezi.com бағдарламасында сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру (СӨЖ)
Шығармашылық тапсырма: «Менің отбасым» тақырыбында презентация құру
І. Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация
1.1.Өткенді қайталау: «Информатика, 11 сынып» электронды оқулығындағы тапсырмалар арқылы оқушылар өткен тақырыптар бойынша білімдерін тексеру (бағалау
парағына белгі соғу):
ІІ. Сабақтың тақырыбы. Мақсаттың қойылуы:
- Prezi.com бағдарламасы туралы толық түсіндіру;
- Prezi.com бағдарламасында презентация құруды үйрету;
- Prezi.com бағдарламасында тақырыптар қоюды, аудио, видео, сурет қою жолдарын үйрету;
Prezi.com — бұл веб-сервис, осы веб сервистің көмегімен сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құруға болады. Веб-сервисте мультимедиялық
материалды өңдеу үшін Prezi.com сайтында тіркеуден өту керек. Тіркелген соң, презентациялық үлгінің біреуі таңдалып, материал өңделеді. Таңдау беті келесідей кескіннен тұрады. (Сурет 1)
Сурет 1. Prezi презентациялық үлгіні таңдау бет
Презентациялық бет таңдалғаннан соң, беттің қажет деп табылған бөлігіне мультимедиялық материал орнатудан бастаймыз. Төмендегі суретте мәтін өңдеу құралының көмегімен мәтінді
теріп, мәтінге қажетте барлық параметрлерді орнатамыз. Көрсетілген пиктограммалардың көмегімен мәтінге қажет деп табылған параметрлер қойылады. (Сурет 2)
Сурет 2. Мәтінді теру және мәтінге параметрлер орнату беті
Prezi веб-сервисінің меню жолы үш топқа бөлінеді.
1. Фреймдер орнату беті
2. Аудио, видео, сурет кою беті
3. Тақырыптар қою беті
Осы үш менюдің көмегімен презентациялық материалдың интерфейсін, дизайнын жақсартуға болады.
1. Фреймдер орнату менюінің көмегімен презентациялық беттерді құрылымға бөлуге, мазмұны жағынан, логикалық құрылымы бойынша топтастыруға болады. (Сурет 3)
Сурет 3. Фреймдерді орнату менюі
2. Көмегімен материалға аудио, видео, сурет, диаграмма, Power Point материалын қоюға болады. (Сурет4)
Сурет 4. Аудио, видео, сурет кою беті
3. Тақырыптар қою менюінің көмегімен байланыстырушы құралдарды, тақырыптарды мазмұнына қарай топтастырып қолдануға болады
Сурет 5. Тақырыптар қою беті
Презентациялық материал құрылымы мен интерфейсі дайын болған соң, файлды сақтау, толық рәсімдеу қажет етіледі. Ол келесі батырмасының көмегімен орындалады.
(Сурет 6.)
Сурет 6. Файлды экспорттау
Дайын болған презентацияларды белгілері арқылы мазмұнымен, байланыстырып, топтастыруға болады.Презентацияларды құру барысында дигараммалар қолдану үшін
дайын дигараммалар үлгілері ұсынылады. Диаграмма үлгісі таңдалғаннан кейін диагармма бөліктерін ақпаратпен толтыру қажет етіледі. (Сурет 7.)
Сурет 7. Диагарммалар құру беті
Өзіндік жұмыс тапсырмаларының тақырыптары:
1. Қызылорда туған жерім
2. Қазақ хандығына 550 жыл
3. Отбасы-тәрбие бастауы
4. Ана- өмір шырағы
5. Ел айбыны - рәміздер
6. Наурыз-жыл басы
7. 1- қыркүйек білім күні
8. Ер есімі-ел есінде
9. Ұстаз-ұлағатты тұлға
10.Спорт-денсаулық кепілі
11.Қазақстан Ассамблеясына 20 жыл
12. Арайлытаңдай сұлу Астана!
13. Менің Қазақстаным!
ІҮ. Алған білімді бекіту
Зертханалық жұмыстың орындалуы бойынша қосымша тапсырмалар беру:
1.аудио жазба енгізіңіз
2.видео жазба енгізіңіз
3. фреймдер қойыңыз
Ү. Білімді бақылау, бағалау
Бағалау парағы арқылы бағалау
ҮІ. Қорытынды
Сұрақ-жауап:
1. Prezi бағдарламасының PowerPoint бағдарламасынан айырмашылығы қандай?
2. Аудио жазбаларды енгізу жолдарын атаңыз?
3. Видео жазбаларды енгізу жолдарын атаңыз?
4. Сурет қою жолдары атаңыз?
5. Фреймдерді енгізу жолдары?
ҮІІ. Үй тапсырмасын беру
Теориялық тапсырма: Prezi.com бағдарламасында сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру (СӨЖ)
Шығармашылық тапсырма: «Менің отбасым» тақырыбында презентация құру
Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау

More Related Content

What's hot

Етапи створення веб сайтів
Етапи створення веб сайтівЕтапи створення веб сайтів
Етапи створення веб сайтівYulia Vlasenko
 
Software Quality Assurance
Software Quality Assurance Software Quality Assurance
Software Quality Assurance ShashankBajpai24
 
1993_Book_Probability.pdf
1993_Book_Probability.pdf1993_Book_Probability.pdf
1993_Book_Probability.pdfPabloMedrano14
 
software development and programming languages
software development and programming languages software development and programming languages
software development and programming languages PraShant Kumar
 

What's hot (6)

4 клас урок 27 що таке повторення
4 клас урок 27 що таке повторення4 клас урок 27 що таке повторення
4 клас урок 27 що таке повторення
 
Етапи створення веб сайтів
Етапи створення веб сайтівЕтапи створення веб сайтів
Етапи створення веб сайтів
 
Css lecture notes
Css lecture notesCss lecture notes
Css lecture notes
 
Software Quality Assurance
Software Quality Assurance Software Quality Assurance
Software Quality Assurance
 
1993_Book_Probability.pdf
1993_Book_Probability.pdf1993_Book_Probability.pdf
1993_Book_Probability.pdf
 
software development and programming languages
software development and programming languages software development and programming languages
software development and programming languages
 

Similar to Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау

Пішін және басқару элементтері
Пішін және басқару элементтері  Пішін және басқару элементтері
Пішін және басқару элементтері Айбек Қуандықұлы
 
Информатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызы
Информатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызыИнформатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызы
Информатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызыБақытжан Күшібарұлы
 
Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.
Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.
Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.Айбек Қуандықұлы
 
Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012
Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012
Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012Bakytgul Salykhova
 
Электрондық оқыту (e-learning) жүйесі – заман талабы (Баяндама)
Электрондық оқыту (e-learning)  жүйесі – заман талабы (Баяндама)Электрондық оқыту (e-learning)  жүйесі – заман талабы (Баяндама)
Электрондық оқыту (e-learning) жүйесі – заман талабы (Баяндама)Erjan Beisenhojaev
 
8 сын Абсолют, салыс практика.ppt
8 сын Абсолют, салыс практика.ppt8 сын Абсолют, салыс практика.ppt
8 сын Абсолют, салыс практика.pptssuser386e3b
 
Математиканы оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын қолдана отыр...
Математиканы  оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын  қолдана отыр...Математиканы  оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын  қолдана отыр...
Математиканы оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын қолдана отыр...Айбек Қуандықұлы
 
2. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 180214
2. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 1802142. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 180214
2. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 180214NisEdu
 

Similar to Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау (18)

Пішін және басқару элементтері
Пішін және басқару элементтері  Пішін және басқару элементтері
Пішін және басқару элементтері
 
202
202202
202
 
ашық сабақ Power point көмегімен презентациялау
ашық сабақ Power  point көмегімен презентациялау ашық сабақ Power  point көмегімен презентациялау
ашық сабақ Power point көмегімен презентациялау
 
Информатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызы
Информатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызыИнформатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызы
Информатика сабақтарының құрылымын таңдаудың маңызы
 
52
5252
52
 
ботамолдаева г.к.
ботамолдаева г.к.ботамолдаева г.к.
ботамолдаева г.к.
 
Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.
Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.
Қорытынды кестелер (Сводная таблица). Мәліметтер консолидациясы.
 
тарбаков б.а
тарбаков б.атарбаков б.а
тарбаков б.а
 
Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012
Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012
Астана Интернет Форумы_аif_22_12_2012
 
инфобілгіштер 2016
инфобілгіштер 2016инфобілгіштер 2016
инфобілгіштер 2016
 
14ereeree
14ereeree14ereeree
14ereeree
 
м,слайд
м,слайдм,слайд
м,слайд
 
Электрондық оқыту (e-learning) жүйесі – заман талабы (Баяндама)
Электрондық оқыту (e-learning)  жүйесі – заман талабы (Баяндама)Электрондық оқыту (e-learning)  жүйесі – заман талабы (Баяндама)
Электрондық оқыту (e-learning) жүйесі – заман талабы (Баяндама)
 
8 сын Абсолют, салыс практика.ppt
8 сын Абсолют, салыс практика.ppt8 сын Абсолют, салыс практика.ppt
8 сын Абсолют, салыс практика.ppt
 
Математиканы оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын қолдана отыр...
Математиканы  оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын  қолдана отыр...Математиканы  оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын  қолдана отыр...
Математиканы оқытуда Ж.Қараевтың деңгейлеп оқыту технологиясын қолдана отыр...
 
2. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 180214
2. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 1802142. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 180214
2. оқу бағдарлама акт бастауыш мектеп 1 нұсқа 180214
 
6
66
6
 
220521.ppt
220521.ppt220521.ppt
220521.ppt
 

More from Айбек Қуандықұлы

Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...Айбек Қуандықұлы
 
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстарүшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстарАйбек Қуандықұлы
 
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметіЖүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметіАйбек Қуандықұлы
 
Электроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техникаЭлектроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техникаАйбек Қуандықұлы
 
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийіАйбек Қуандықұлы
 
Бақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты балаБақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты балаАйбек Қуандықұлы
 
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұзЖыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұзАйбек Қуандықұлы
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
Екі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлуЕкі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлу
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлуАйбек Қуандықұлы
 

More from Айбек Қуандықұлы (20)

Бұл – менің отбасым
Бұл – менің отбасымБұл – менің отбасым
Бұл – менің отбасым
 
Корей халық аспаптары
Корей халық аспаптарыКорей халық аспаптары
Корей халық аспаптары
 
Англия мен Франция
Англия мен ФранцияАнглия мен Франция
Англия мен Франция
 
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
Ауыр металл иондарының соя өсімдігінің морфо-анатомиялық құрылыс ерекшеліктер...
 
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстарүшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
үшбұрыштың элементтерінің арасындағы байланыстар
 
Италия мен Испания
Италия мен ИспанияИталия мен Испания
Италия мен Испания
 
Зейін
ЗейінЗейін
Зейін
 
табиғат тіршілік анасы
табиғат тіршілік анасытабиғат тіршілік анасы
табиғат тіршілік анасы
 
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметіЖүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
Жүйке жүйесінің бөлімдері. Жұлынның құрылысы мен қызметі
 
Ғажайыптар әлемі
Ғажайыптар әлеміҒажайыптар әлемі
Ғажайыптар әлемі
 
Open lesson everything is good in its season
Open lesson everything is good in its seasonOpen lesson everything is good in its season
Open lesson everything is good in its season
 
Weather “Seasons”.
Weather “Seasons”.Weather “Seasons”.
Weather “Seasons”.
 
Ғылыми жоба
Ғылыми жобаҒылыми жоба
Ғылыми жоба
 
Мың бұралған бишілер
Мың бұралған бишілерМың бұралған бишілер
Мың бұралған бишілер
 
Электроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техникаЭлектроника және импульсті техника
Электроника және импульсті техника
 
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі"Мың бұралған бишілер»  би байқауының сценарийі
"Мың бұралған бишілер» би байқауының сценарийі
 
Бақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты балаБақытты отбасында--бақытты бала
Бақытты отбасында--бақытты бала
 
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұзЖыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
Жыл басы – Наурыз, мол болсын дәм – тұз
 
Тұмар түйіндер
 Тұмар түйіндер Тұмар түйіндер
Тұмар түйіндер
 
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
Екі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлуЕкі  таңбалы  санды  бір  таңбалы  санға  ауызша  бөлу
Екі таңбалы санды бір таңбалы санға ауызша бөлу
 

Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау

  • 1.
  • 2. «Бекітілді» _______ __________ (қолы) (аты-жөні) ______________________ (күні) Сабақтың технологиялық картасы І блок «Мақсаттылық» Пән атауы: Веб бағдарламалау және интернет технология Мамандығы: 1304000- «Есептеуіш техникасы және бағдарламалық қамсыздандыру» Тобы: ЭЕТ-И-13 Күні: 16.10.2015 Оқытушының аты- жөні: Ауханова Лилия Сабақтың тақырыбы: Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау Құзыреттілікті қалыптастырудағы сабақтың негізгі мақсаты: Базалық оқушыларға веб сервистің көмегімен сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру, Prezi бағдарламасының артықшылығын көрсете отырып, бағдарламаның мүмкіндіктерімен таныстыру; Кәсіптік Ақпараттық мәдениетке, кәсіби сауаттылыққа тәрбиелей отырып, болашақ мамандығына байланысты кәсіби бағыт беру, Prezi бағдарламасында жұмыс жасауды меңгерту; Коммуникативтік Дербес компьютерді еркін қолдануды; Интернет желісін дұрыс пайдалануды; Prezi.com бағдарламасында жұмыс жасауды; Проблеманы шешу Prezi бағдарламасының мүкіндіктерін пайдалану: - Суреттер енгізу; - Аудио жазбалар енгізу; - Видео жазбалар енгізу; Сабақтың міндеттері: Білімділік Prezi бағдаламасында презентация жасау Тәрбиелік Нәтиже алуға және уақытты үнемдеуге дағдыландыру, өз білімін пайдалану, өз көзқарасын білдіру, шешім қабылдау және ол үшін жауапты болу Дамытушылық есте сақтау қабілеттерін дамытып, қызығушылығын ояту, білім-білік дағдыларын қалыптастыру Сабақтың типі: Жаңа білім Сабақтың түрі: Зертханалық Оқытудың технологиясы: КОТ, ДСОТ, сұрақ-жауап әдісі, түсіндіре-баяндау әдісі, кері байланыс Болжам етілетін нәтиже: интерактивті мультимедиялық презентациялар жасау Қалыптасатын Білім Білік Дағды Prezi.com бағдарламасының мүмкіндіктері туралы білімдері қалыптасады интерактивті мультимедиялық презентациялар жасаудың мүмкіндіктері Prezi.com бағдарламасында сурет, аудио, видео жазбаларды енгізу жолдары Пәнаралық байланыс: Компьютерлік технология, вет-технология, интернет құралдары ІІ блок «Сабақтың жабдықталуы» Қолданылатын дидактикалық материалдар: Таратпа материалдар Негізгі әдебиеттер Қосымша әдебиеттер ОӘК №18 зертханалық жұмыс Prezi.com сайты http://dop.uchebalegko.ru/docs/index- 4452.html?page=35 Веб бағдарламалау және интернет технология оқу-әдістемелік құрал Қолданылатын техникалық құралдар: Интерактивті тақта, дербес компьютер, ноутбуктер
  • 3. ІІІ Блок «Ұйымдастыру – рефлекциялық» І. Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация Оқытушы іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті Күтілетін нәтиже Оқыту технологиясы ІІ. Сабақтың тақырыбы Мақсаттың қойылуы -Оқушылармен сәлемдесу; -Аудитория тазалығын қадағалау; -Сабаққа қажетті құралдарын тексеру; -Сабаққа назарларын аударту; -Дәптер тексеру; -Электрондық оқулықтағы №1,4,6,7,11,12,14,16 тапсырмаларды орындай отырып, өткенді қайталау; -Интерактивті тақтаны пайдаланып оқушыларға сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсіндіру; -мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру жолдары туралы толық түсіндіру; -Интерактивті тақтаның көмегімен тақырыптар қоюды, аудио, видео, сурет қою жолдарын көрсету; -Оқытушымен сәлемдесу; -Аудиторияны сабаққа дайындау; -Сабаққа дайындық жасау; -Сабаққа назарларын аудару; - Электрондық оқулықтағы №1,4,6,7,11,12,14,16 тапсырмалардың сұрақтарына жауап беру; -Оқушылар өзара қателерін жөндеу; -Оқушылар интерактивті тақтадан жаңа сабақтың тақырыбы мен мақсатын түсінеді; - мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру жолдары туралы толық мағлұмат алады; -Интерактивті тақтадан тақырыптар қоюды, аудио, видео, сурет қою жолдарын көріп түсінеді және жұмыс жасау жолын үйренеді; -Аудитория сабаққа дайын; -Сабақ құралдары дайын; -Оқушылар сабаққа дайын. -Оқушылар өткен тақырыптар бойынша білімдерін еске түсіреді. -Тез әрі дұрыс жауап беруге үйренеді. -Жаңа сабақтың мақсаты мен міндеті айқындалады; - мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру жолдары туралы толық түсінік болады; - Prezi.com бағдарламасымен презентация жасау жолдарын біледі; - Prezi.com бағдарламасында тақырыптар қоюды, аудио, видео, сурет қою жолдарын біледі; КОТ, ДСОТ, сұрақ- жауап әдісі, түсіндіре-баяндау әдісі, кері байланыс ІІІ. Білім, іскерлік, дағдыларды қалыптастыруға керекті білімдер -№18 зертханалық жұмысты орындауға таратпалар беріледі; -Зертханалық жұмыстың мақсатын түсіндіреді; -Зертханалық жұмысты орындау барысында қолданылатын қажетті құрал-саймандарды көрсетеді; -Интерактивті тақтадан зертханалық жұмыстың бір тапсырмасын орындау жолын түсіндіріп көрсетеді; -Зертханалық жұмыста берілген тапсырмаларды жеке орындауға уақыт береді; -Зертханалық жұмыстарды бақылау, жеке дара кеңес беру жұмыстарын жасау; -№18 зертханалық жұмысты орындауға таратпаларды алады; -Зертханалық жұмыстың мақсатын түсінеді; -Зертханалық жұмысты орындау барысында қолданылатын қажетті құрал-саймандарды нақтылайды; -Интерактивті тақтадан зертханалық жұмыстың бір тапсырмасын орындау жолын түсініп көреді; -Зертханалық жұмыста берілген тапсырмаларды жеке орындайды; -Зертханалық жұмысты орындау барысында қиындықтарды оқытушыдан кеңес алады; -Prezi.com бағдарламасы туралы түсінік болады; - Prezi.com бағдарламасында презентация құруды біледі; - Prezi.com бағдарламасында тақырыптар қоюды, аудио, видео, сурет қою жолдарын біледі; КОТ, ДСОТ, сұрақ- жауап әдісі, түсіндіре-баяндау әдісі, кері байланыс, иллюстрация, ой қозғау ІҮ. Алған білімді бекіту -Зертханалық жұмыстарды тексеру; -Зертханалық жұмысты орындалу -Зертханалық жұмыстың орындалуын түсіндіреді; -Кеткен қателіктерін анықтайды, -Оқушылар орындаған зертханалық жұмыстың нәтижесін көреді; -Жіберген қателіктерін ескеріп, қорытынды жасай КОТ, ДСОТ, сұрақ- жауап әдісі, түсіндіре-баяндау
  • 4. барысын сұрау; -Қателерін анықтау және жөндеу жұмыстарын жасату; -Жасалған жұмыстың нәтижесі бойынша қосымша тапсырма беру; талдайды және жөндеу жұмыстарын жасайды; -Жасалған жұмыстың нәтижесі бойынша қосымша тапсырманың нәтижесін береді. алады; -Сабақ барысында көрсеткен белсенділігі мен жұмыстың нәтижелері, қосымша тапсырманы орындағаны бойынша бағаланады. әдісі, кері байланыс, иллюстрация, ой қозғау Ү. Білімді бақылау, бағалау -Жасалған зертханалық жұмыстарын тексеру; -Зертханалық жұмыстар бойынша қосымша сұрақтар беріледі; -Бағалау парағына әрбір кезең бойынша белгі қою арқылы бағаланады -Жасалған зертханалық жұмыстарын көрсетіп, бағалау парағына белгі қойылады; -Оқушылар өтілген тақырып бойынша теориялық сұрақтарға жауап береді; -Зертханалық жұмыстар бойынша қосымша сұрақтарға жауап береді; -Бағалау парағына түскен белгілер бойынша бағаланады -Оқушылар орындаған зертханалық жұмыстың нәтижесін көреді; -Жіберген қателіктерін ескеріп, қорытынды жасай алады; -Сабақ барысында көрсеткен белсенділігі мен жұмыстың нәтижелері, қосымша сұраққа жауап беру арқылы бағаланады КОТ, ДСОТ, сұрақ- жауап әдісі, түсіндіре-баяндау әдісі, кері байланыс, иллюстрация, ой қозғау ҮІ. Қорытынды ҮІІ. Үй тапсырмасын беру Теориялық тапсырма: Prezi.com бағдарламасында сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру (СӨЖ) Шығармашылық тапсырма: «Менің отбасым» тақырыбында презентация құру І. Оқу іс-әрекетін ұйымдастыру, мотивация 1.1.Өткенді қайталау: «Информатика, 11 сынып» электронды оқулығындағы тапсырмалар арқылы оқушылар өткен тақырыптар бойынша білімдерін тексеру (бағалау парағына белгі соғу):
  • 5.
  • 6. ІІ. Сабақтың тақырыбы. Мақсаттың қойылуы: - Prezi.com бағдарламасы туралы толық түсіндіру; - Prezi.com бағдарламасында презентация құруды үйрету; - Prezi.com бағдарламасында тақырыптар қоюды, аудио, видео, сурет қою жолдарын үйрету; Prezi.com — бұл веб-сервис, осы веб сервистің көмегімен сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құруға болады. Веб-сервисте мультимедиялық материалды өңдеу үшін Prezi.com сайтында тіркеуден өту керек. Тіркелген соң, презентациялық үлгінің біреуі таңдалып, материал өңделеді. Таңдау беті келесідей кескіннен тұрады. (Сурет 1)
  • 7. Сурет 1. Prezi презентациялық үлгіні таңдау бет Презентациялық бет таңдалғаннан соң, беттің қажет деп табылған бөлігіне мультимедиялық материал орнатудан бастаймыз. Төмендегі суретте мәтін өңдеу құралының көмегімен мәтінді теріп, мәтінге қажетте барлық параметрлерді орнатамыз. Көрсетілген пиктограммалардың көмегімен мәтінге қажет деп табылған параметрлер қойылады. (Сурет 2) Сурет 2. Мәтінді теру және мәтінге параметрлер орнату беті Prezi веб-сервисінің меню жолы үш топқа бөлінеді. 1. Фреймдер орнату беті 2. Аудио, видео, сурет кою беті 3. Тақырыптар қою беті Осы үш менюдің көмегімен презентациялық материалдың интерфейсін, дизайнын жақсартуға болады. 1. Фреймдер орнату менюінің көмегімен презентациялық беттерді құрылымға бөлуге, мазмұны жағынан, логикалық құрылымы бойынша топтастыруға болады. (Сурет 3)
  • 8. Сурет 3. Фреймдерді орнату менюі 2. Көмегімен материалға аудио, видео, сурет, диаграмма, Power Point материалын қоюға болады. (Сурет4) Сурет 4. Аудио, видео, сурет кою беті 3. Тақырыптар қою менюінің көмегімен байланыстырушы құралдарды, тақырыптарды мазмұнына қарай топтастырып қолдануға болады
  • 9. Сурет 5. Тақырыптар қою беті Презентациялық материал құрылымы мен интерфейсі дайын болған соң, файлды сақтау, толық рәсімдеу қажет етіледі. Ол келесі батырмасының көмегімен орындалады. (Сурет 6.) Сурет 6. Файлды экспорттау Дайын болған презентацияларды белгілері арқылы мазмұнымен, байланыстырып, топтастыруға болады.Презентацияларды құру барысында дигараммалар қолдану үшін дайын дигараммалар үлгілері ұсынылады. Диаграмма үлгісі таңдалғаннан кейін диагармма бөліктерін ақпаратпен толтыру қажет етіледі. (Сурет 7.)
  • 10. Сурет 7. Диагарммалар құру беті Өзіндік жұмыс тапсырмаларының тақырыптары: 1. Қызылорда туған жерім 2. Қазақ хандығына 550 жыл 3. Отбасы-тәрбие бастауы 4. Ана- өмір шырағы 5. Ел айбыны - рәміздер 6. Наурыз-жыл басы 7. 1- қыркүйек білім күні 8. Ер есімі-ел есінде 9. Ұстаз-ұлағатты тұлға 10.Спорт-денсаулық кепілі 11.Қазақстан Ассамблеясына 20 жыл 12. Арайлытаңдай сұлу Астана!
  • 11. 13. Менің Қазақстаным! ІҮ. Алған білімді бекіту Зертханалық жұмыстың орындалуы бойынша қосымша тапсырмалар беру: 1.аудио жазба енгізіңіз 2.видео жазба енгізіңіз 3. фреймдер қойыңыз Ү. Білімді бақылау, бағалау Бағалау парағы арқылы бағалау ҮІ. Қорытынды Сұрақ-жауап: 1. Prezi бағдарламасының PowerPoint бағдарламасынан айырмашылығы қандай? 2. Аудио жазбаларды енгізу жолдарын атаңыз? 3. Видео жазбаларды енгізу жолдарын атаңыз? 4. Сурет қою жолдары атаңыз? 5. Фреймдерді енгізу жолдары? ҮІІ. Үй тапсырмасын беру Теориялық тапсырма: Prezi.com бағдарламасында сызықтық емес құрылыммен мультимедиялық интерактивті презентацияларды құру (СӨЖ) Шығармашылық тапсырма: «Менің отбасым» тақырыбында презентация құру