SlideShare a Scribd company logo
1 of 6
Маңғыстау облысы Қарақия ауданы Сенек ауылы Қашаған Күржіманұлы атындағы орта мектебі
Бастауыш сынып мұғалімі: Абдигожаева Бибижай Жанановна
Сыныбы: 1 Пәні: Сауат ашу Тақырыбы: Ұлттық тағамдар. Әліпби
Оқу мақсаты Сабақ мақсаты
Бағалау
критерийлері
1.1.3.1. Мұғалімнің
көмегімен оқиғаның
ретін сақтай отырып
баяндау.
1.2.7.1 әліпби ретімен
құрылған
дереккөздерден
(сөздіктер,
анықтамалықтар,
суретті кітаптар,
энциклопедия)
ақпараттарды табу
Барлық білім алушылар
орындай алады:мұғалім
көмегімен оқыған тыңдаған
мәтіндердегі ақпаратты
сызба сурет қолданып
жеткізеді
Көптеген білім
алушылар:мұғалімнің
көмегімен оқиғаның ретін
сақтай отырып баяндайды
Кейбір білім
алушылар:Мұғалім
көмегімен тыңдаған
мәтіндердегі ақпараттарды
сурет салу арқылы жеткізеді.
Білім алушылар оқыған
мәтінін сызба сурет
қолданып жеткізе алады
-мұғалімнің көмегімен
оқиғаның ретін сақтай
отырып баяндайды
-ақпараттарды сурет салу
арқылы жеткізеді
Пәнаралық байланыс
Көркем еңбек, музыка Құндылықтарды дарыту
Ұлттық тағамдарды тану арқылы, қазақи
тәрбиені сіңіру
Тілдік мақсат
Түйінді сөздер мен сөз
тіркестері:
Тағам, сусын, жемістер,
көкөністер.
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың ортасы Сабақтың соңыСабақтың басы
Психологиялық ахуал
Шаттық шеңбері:
Білім алушылар бір-
біріне сәттілік тілейді.
Топқа бөлу «Мозайка»
әдісі арқылы./Білім
алушылар сурет
қиындыларын құрап,
шыққан сурет атауымен
топтың аты солай
аталады/
1-топ. «Наурыз көже»
2-топ. «Бешбармақ»
3-топ. «Бауырсақ»
Алдыңғы білім
«Қаламсап әдісі»
сұрақ-жауап
Жаңа сабақты бейнежазба бойынша ашу
«Ашық сұрақ»әдісі.
Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс
“Белсенді оқыту” әдісі
Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс «Белсенді оқыту» әдісі
Рефлекция
«Смайл» әдісі
Кері байланыс Білім
алушылар қолдарына
микрофон ұстап
кезекпен, бүгінгі
сабақтан алған
әсерлерімен бөліседі.
Бағалау
«Бас бармақ әдісі»
АКТ
интербелсенді тақта,
видеоролик
Белсенді оқыту әдістері
Топтық жұмыс.
Оқулықтағы «Наурызкөже»
мәтінін тізбектеп оқы
/Оқылым/
І топ: Білім алушылар
берілген мәтінді оқиды.
ІІ топ:Мәтіннен
түсінгендерін айтады.
ІІІ топ:Құрылымдық
бөліктерін
анықтайды.Ұлттық тағам
түрлерін тауып,әліпби
ретімен жаз.
Дескриптор:
1.Білім алушылар мәтінді
оқып,түсінеді,
2. ұлттық тағам түрлерін
айта алады.
ҚБ: Мадақтау
Жеке жұмыс
Дәптермен жұмыс 4-
жаттығу, Өлеңді қатесіз
көшіріп жаз /Жазылым/
Дескриптор:
1.Өлеңді қатесіз көшіріп
жазады.
2.Өлеңнен түсінгенін
айтады.
ҚБ: Шапалақ әдісі
Жұптық жұмыс
А-тобы: ұлттық тағамның суретін
сал,сол туралы әңгімеле./Айтылым/
Дескриптор:
1.Ұлттық тағам суретін салады
2.Суретті әңгімелейді
ҚБ: Бас бармақ әдісі
Саралау тәсілі: тапсырма
В-тобы: Пайдалы және зиянды
заттарды топтастыр./Айтылым/
Дескриптор:
1.Суретті дұрыс құрайды.
2.Сурет бойынша әңгімелейді.
ҚБ: Мадақтау
Саралау тәсілі: тапсырма
С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз
мерекесінің суреті/
Дескриптор:
1.Тағам пайдасы мен зиянын
анықтайды
ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды
Саралау әдістері
Жұптық жұмыс
А-тобы: ұлттық тағамның суретін сал,сол туралы
әңгімеле./Айтылым/
Дескриптор:
1.Ұлттық тағам суретін салады
2.Суретті әңгімелейді
ҚБ: Бас бармақ әдісі
Саралау тәсілі: тапсырма
В-тобы: Пайдалы және зиянды заттарды топтастыр./Айтылым/
Дескриптор:
1.Суретті дұрыс құрайды.
2.Сурет бойынша әңгімелейді.
ҚБ: Мадақтау
Саралау тәсілі: тапсырма
С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз мерекесінің суреті/айтылым
Дескриптор:
1.Тағам пайдасы мен зиянын анықтайды
ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды
Осы тапсырмаларды
білім алушыларға
саралап бергеннен кейін
білім алушылар
тақырыпта өздерінің
түсінбеген тұстарын
анықтап алды.
Барлық
оқушылар
Көпшілік
оқушылар
Кейбір
оқушылар
Сабақ мақсатына жетуге негізделген
Критериалды
бағалау
Бағалау критерийлері
негізінде білім
алушылар сабақ
мақсатына
дескрипторлар
арқылы жетеді.
ҚБ екі жұлдыз бір тілек
ҚБ Шапалақтау әдісі
Білім алушылар
оқыған мәтінін сызба
сурет қолданып
жеткізе алады
-мұғалімнің
көмегімен оқиғаның
ретін сақтай отырып
баяндайды
-ақпараттарды сурет
салу арқылы
жеткізеді
Топтық жұмыс.Топтар бір-бірін
бағалайды
Оқулықтағы «Наурызкөже» мәтінін
тізбектеп оқы
І топ: Білім алушылар берілген мәтінді
оқиды.
ІІ топ:Мәтіннен түсінгендерін айтады.
ІІІ топ:Құрылымдық бөліктерін
анықтайды.Ұлттық тағам түрлерін
тауып,әліпби ретімен жаз.
Дескриптор:
1.Білім алушылар мәтінді оқып,түсінеді,
2. ұлттық тағам түрлерін айта алады.
ҚБ: Мадақтау
Ықшамсабақтың ықпалы
КЕДЕРГІЛЕР
ДАҒДЫЛАР
ЖОСПАРЛАУ
Не қиын болды?
Ықшамсабақты жоспарлау қиын болды,
саралауды қолдану қиын болды.
Не үйрендім?
Ықшамдалған сабақты жоспарлағанда әдіс-
тәсілдерді қолдану, топтық, жұптық жұмыс
жасауда тиімді болатынын үйрендім. Сабақтың
барысында критериалды бағалауға назар аудару
керектігін білдім
Мен осы әдіс-тәсілдерді алдағы уақытта
практика жүзінде жүзеге асырамын.

More Related Content

More from Bilim All

Жайлау көркі
Жайлау көркіЖайлау көркі
Жайлау көркіBilim All
 
Ғажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхатҒажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхатBilim All
 
Holidays 5 grade
Holidays 5 gradeHolidays 5 grade
Holidays 5 gradeBilim All
 
Жабайы жануарлар
Жабайы жануарларЖабайы жануарлар
Жабайы жануарларBilim All
 
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауЭлектр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауBilim All
 
Туған жер
Туған жерТуған жер
Туған жерBilim All
 
Мәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыМәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыBilim All
 
Карбон қышқылдары
Карбон қышқылдарыКарбон қышқылдары
Карбон қышқылдарыBilim All
 
Туған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарихТуған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарихBilim All
 
Жай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлерЖай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлерBilim All
 
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. БуынМен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. БуынBilim All
 
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтарыДүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтарыBilim All
 
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функцияларыДін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функцияларыBilim All
 
Гүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысыГүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысыBilim All
 
Дисахаридтер
ДисахаридтерДисахаридтер
ДисахаридтерBilim All
 
Сергіту жаттығулары
Сергіту жаттығуларыСергіту жаттығулары
Сергіту жаттығуларыBilim All
 
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластарыБейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластарыBilim All
 
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістеріАғашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістеріBilim All
 
Қағаздан жасалған көркем заттар
Қағаздан жасалған көркем заттарҚағаздан жасалған көркем заттар
Қағаздан жасалған көркем заттарBilim All
 
Ағаш ою технологиясы
Ағаш ою технологиясыАғаш ою технологиясы
Ағаш ою технологиясыBilim All
 

More from Bilim All (20)

Жайлау көркі
Жайлау көркіЖайлау көркі
Жайлау көркі
 
Ғажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхатҒажайып математика еліне саяхат
Ғажайып математика еліне саяхат
 
Holidays 5 grade
Holidays 5 gradeHolidays 5 grade
Holidays 5 grade
 
Жабайы жануарлар
Жабайы жануарларЖабайы жануарлар
Жабайы жануарлар
 
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғауЭлектр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
Электр тізбегіне өткізгіштерді тізбектей және параллель жалғау
 
Туған жер
Туған жерТуған жер
Туған жер
 
Мәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуыМәдениеттің дамуы
Мәдениеттің дамуы
 
Карбон қышқылдары
Карбон қышқылдарыКарбон қышқылдары
Карбон қышқылдары
 
Туған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарихТуған өлкем – тұнған тарих
Туған өлкем – тұнған тарих
 
Жай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлерЖай және күрделі эфирлер
Жай және күрделі эфирлер
 
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. БуынМен жақсы көретін жан-жануар. Буын
Мен жақсы көретін жан-жануар. Буын
 
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтарыДүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
Дүние жүзі халқының тілдік әулеттері мен топтары
 
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функцияларыДін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
Дін туралы түсінік. Діннің құрылымы мен функциялары
 
Гүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысыГүлдің құрылысы
Гүлдің құрылысы
 
Дисахаридтер
ДисахаридтерДисахаридтер
Дисахаридтер
 
Сергіту жаттығулары
Сергіту жаттығуларыСергіту жаттығулары
Сергіту жаттығулары
 
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластарыБейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
Бейорганикалық қосылыстардың негізгі кластары
 
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістеріАғашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
Ағашты көркемдеп өңдеу, әрлеу, сәндеу әдістері
 
Қағаздан жасалған көркем заттар
Қағаздан жасалған көркем заттарҚағаздан жасалған көркем заттар
Қағаздан жасалған көркем заттар
 
Ағаш ою технологиясы
Ағаш ою технологиясыАғаш ою технологиясы
Ағаш ою технологиясы
 

Ұлттық тағамдар. Әліпби

  • 1. Маңғыстау облысы Қарақия ауданы Сенек ауылы Қашаған Күржіманұлы атындағы орта мектебі Бастауыш сынып мұғалімі: Абдигожаева Бибижай Жанановна Сыныбы: 1 Пәні: Сауат ашу Тақырыбы: Ұлттық тағамдар. Әліпби Оқу мақсаты Сабақ мақсаты Бағалау критерийлері 1.1.3.1. Мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау. 1.2.7.1 әліпби ретімен құрылған дереккөздерден (сөздіктер, анықтамалықтар, суретті кітаптар, энциклопедия) ақпараттарды табу Барлық білім алушылар орындай алады:мұғалім көмегімен оқыған тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сызба сурет қолданып жеткізеді Көптеген білім алушылар:мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды Кейбір білім алушылар:Мұғалім көмегімен тыңдаған мәтіндердегі ақпараттарды сурет салу арқылы жеткізеді. Білім алушылар оқыған мәтінін сызба сурет қолданып жеткізе алады -мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -ақпараттарды сурет салу арқылы жеткізеді Пәнаралық байланыс Көркем еңбек, музыка Құндылықтарды дарыту Ұлттық тағамдарды тану арқылы, қазақи тәрбиені сіңіру Тілдік мақсат Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: Тағам, сусын, жемістер, көкөністер.
  • 2. Сабақтың жоспарланған кезеңдері Сабақтың ортасы Сабақтың соңыСабақтың басы Психологиялық ахуал Шаттық шеңбері: Білім алушылар бір- біріне сәттілік тілейді. Топқа бөлу «Мозайка» әдісі арқылы./Білім алушылар сурет қиындыларын құрап, шыққан сурет атауымен топтың аты солай аталады/ 1-топ. «Наурыз көже» 2-топ. «Бешбармақ» 3-топ. «Бауырсақ» Алдыңғы білім «Қаламсап әдісі» сұрақ-жауап Жаңа сабақты бейнежазба бойынша ашу «Ашық сұрақ»әдісі. Топтық жұмыс. Оқулықпен жұмыс “Белсенді оқыту” әдісі Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс Сергіту сәті Жұптық жұмыс «Белсенді оқыту» әдісі Рефлекция «Смайл» әдісі Кері байланыс Білім алушылар қолдарына микрофон ұстап кезекпен, бүгінгі сабақтан алған әсерлерімен бөліседі. Бағалау «Бас бармақ әдісі» АКТ интербелсенді тақта, видеоролик
  • 3. Белсенді оқыту әдістері Топтық жұмыс. Оқулықтағы «Наурызкөже» мәтінін тізбектеп оқы /Оқылым/ І топ: Білім алушылар берілген мәтінді оқиды. ІІ топ:Мәтіннен түсінгендерін айтады. ІІІ топ:Құрылымдық бөліктерін анықтайды.Ұлттық тағам түрлерін тауып,әліпби ретімен жаз. Дескриптор: 1.Білім алушылар мәтінді оқып,түсінеді, 2. ұлттық тағам түрлерін айта алады. ҚБ: Мадақтау Жеке жұмыс Дәптермен жұмыс 4- жаттығу, Өлеңді қатесіз көшіріп жаз /Жазылым/ Дескриптор: 1.Өлеңді қатесіз көшіріп жазады. 2.Өлеңнен түсінгенін айтады. ҚБ: Шапалақ әдісі Жұптық жұмыс А-тобы: ұлттық тағамның суретін сал,сол туралы әңгімеле./Айтылым/ Дескриптор: 1.Ұлттық тағам суретін салады 2.Суретті әңгімелейді ҚБ: Бас бармақ әдісі Саралау тәсілі: тапсырма В-тобы: Пайдалы және зиянды заттарды топтастыр./Айтылым/ Дескриптор: 1.Суретті дұрыс құрайды. 2.Сурет бойынша әңгімелейді. ҚБ: Мадақтау Саралау тәсілі: тапсырма С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз мерекесінің суреті/ Дескриптор: 1.Тағам пайдасы мен зиянын анықтайды ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды
  • 4. Саралау әдістері Жұптық жұмыс А-тобы: ұлттық тағамның суретін сал,сол туралы әңгімеле./Айтылым/ Дескриптор: 1.Ұлттық тағам суретін салады 2.Суретті әңгімелейді ҚБ: Бас бармақ әдісі Саралау тәсілі: тапсырма В-тобы: Пайдалы және зиянды заттарды топтастыр./Айтылым/ Дескриптор: 1.Суретті дұрыс құрайды. 2.Сурет бойынша әңгімелейді. ҚБ: Мадақтау Саралау тәсілі: тапсырма С-тобы: пазл құрастыр /Наурыз мерекесінің суреті/айтылым Дескриптор: 1.Тағам пайдасы мен зиянын анықтайды ҚБ: Шапалақтау арқылы бағалайды Осы тапсырмаларды білім алушыларға саралап бергеннен кейін білім алушылар тақырыпта өздерінің түсінбеген тұстарын анықтап алды. Барлық оқушылар Көпшілік оқушылар Кейбір оқушылар
  • 5. Сабақ мақсатына жетуге негізделген Критериалды бағалау Бағалау критерийлері негізінде білім алушылар сабақ мақсатына дескрипторлар арқылы жетеді. ҚБ екі жұлдыз бір тілек ҚБ Шапалақтау әдісі Білім алушылар оқыған мәтінін сызба сурет қолданып жеткізе алады -мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндайды -ақпараттарды сурет салу арқылы жеткізеді Топтық жұмыс.Топтар бір-бірін бағалайды Оқулықтағы «Наурызкөже» мәтінін тізбектеп оқы І топ: Білім алушылар берілген мәтінді оқиды. ІІ топ:Мәтіннен түсінгендерін айтады. ІІІ топ:Құрылымдық бөліктерін анықтайды.Ұлттық тағам түрлерін тауып,әліпби ретімен жаз. Дескриптор: 1.Білім алушылар мәтінді оқып,түсінеді, 2. ұлттық тағам түрлерін айта алады. ҚБ: Мадақтау
  • 6. Ықшамсабақтың ықпалы КЕДЕРГІЛЕР ДАҒДЫЛАР ЖОСПАРЛАУ Не қиын болды? Ықшамсабақты жоспарлау қиын болды, саралауды қолдану қиын болды. Не үйрендім? Ықшамдалған сабақты жоспарлағанда әдіс- тәсілдерді қолдану, топтық, жұптық жұмыс жасауда тиімді болатынын үйрендім. Сабақтың барысында критериалды бағалауға назар аудару керектігін білдім Мен осы әдіс-тәсілдерді алдағы уақытта практика жүзінде жүзеге асырамын.