Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

"Квіткові розмаї". До 120-річчя від дня народження Катерини Білокур

70 views

Published on

Катерина Білокур - українська художниця, майстриня народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва».
Катерина Білокур зуміла сягнути вершин успіху і прославити українське мистецтво на цілий світ. Їй довелося пережити осуд і нерозуміння односельців, які вбачали в її заняттях малюванням спробу ухилитися від роботи. Вона зустріла нерозуміння матері, що вважала її малювання безглуздим, і все-таки, подолавши ці такі непрості в сільському житті перешкоди, вона самотужки, крок за кроком відкривала для себе таємниці живопису. Не маючи коштів на фарби й пензлі, готувала 'їх сама з рослин та щетини, не маючи спеціальної художньої освіти, альбомів та книжок, навчалася у природи.

Published in: Art & Photos
  • Be the first to comment

  • Be the first to like this

"Квіткові розмаї". До 120-річчя від дня народження Катерини Білокур

  1. 1. Квіткові розмаї Катерини Білокур до 120-річчя від дня народження
  2. 2. Село Богданівка тоді Пирятинського повіту Полтавської губернії, а зараз Яготинського району на Київщині - земля та небо, що дали світу Катерину Білокур. 7 грудня – день народження
  3. 3. На шматку доморобного полотна вуглиною або саморобним пензликом, тонким, як голочка (декілька тхорячих волосин, прикручених до гілочки), спочатку рослинними, а потім олійними фарбами.
  4. 4. Перші роботи вже свідчили про неймовірний дар. «Квіти» «Берізки»
  5. 5. Букет квітів, 1960 Натюрморт, 1961
  6. 6. Те, як вона укладає, гармонізує квіти на полотні, нагадує музику чи віршування… Рослини ніби римуються, складаючись в пасма вогню… або існують в замріяному ширянні...
  7. 7. Хата в Богданівці, 1955 Богданівські яблука, 1959
  8. 8. Катерина Білокур

×