Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Marek Prokop - Co spojuje SEO, UX a Copywritting?

2,939 views

Published on

Don't miss the next year of Marketing Festival Brno - http://www.marketingfestival.cz

You can also buy a video of this presentation at marketingfestival.cz

Published in: Business
 • My struggles with my dissertation were long gone since the day I contacted Emily for my dissertation help. Great assistance by guys from ⇒⇒⇒WRITE-MY-PAPER.net ⇐⇐⇐
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • I have done a couple of papers through ⇒⇒⇒WRITE-MY-PAPER.net ⇐⇐⇐ they have always been great! They are always in touch with you to let you know the status of paper and always meet the deadline!
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • You can ask here for a help. They helped me a lot an i`m highly satisfied with quality of work done. I can promise you 100% un-plagiarized text and good experts there. Use with pleasure! ⇒ www.HelpWriting.net ⇐
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

Marek Prokop - Co spojuje SEO, UX a Copywritting?

 1. 1. Persony a uživatelské scénáře v SEO Marek Prokop
 2. 2. Co (kdo?) jsou persony? Smyšlené postavy reprezentující cíle a chování různých skupin uživatelů nebo zákazníků. http://en.wikipedia.org/wiki/Persona_(user_experience)
 3. 3. Co tvoří personu ● ● ● ● ● ● ● Fotka Jméno, vzdělání, zaměstnání Postavení v rodině (B2C) nebo v práci (B2B) Ekonomické zázemí, vybavení Relevantní zájmy Způsoby chování, návyky Cíle a kontext při práci s webem
 4. 4. Potřebujeme persony pro hledání?
 5. 5. Příklad 1: trajekty na Korsiku
 6. 6. ..… 10
 7. 7. Znovu a lépe...
 8. 8. 1
 9. 9. Scénář 2: neexistující let 2
 10. 10. Další příklady ● Prodej turistických map - na kterých mapách je hledané místo. ● Čaj týdne - informační dotazy lépe identifikují cílovou skupinu než dotazy na zboží. ● Diashow - odložená konverze přes emailing. ● Školení SEO - návody a budování důvěry.
 11. 11. Největší hrad na světě Celkem zhlédnutí: 7 335 Zpětných odkazů: cca. 50 Vstupních dotazů: 998 Návštěv z vyhledavačů: 82 % Proč funguje: ● Odpověď na populární otázku. ● Metoda a obrázky působí věrohodně. ● Přístup i z Google Maps. ● Asi 3 hodiny práce, žádný aktivní link building.
 12. 12. Další linkbuildingové scénáře ● ● ● ● Chci argumentovat ve sporu. Chci doporučit řešení. Chci se zeptat na to, co si chci koupit. Chci se pochlubit, co jsem si koupil.
 13. 13. Tři rady na závěr 1. Persony stavte na reálných datech z výzkumů. 2. Persony i scénáře průběžně aktualizujte. 3. Snažte se pokrýt celý nákupní cyklus (framework See-Think-Do)
 14. 14. Děkuji za pozornost Marek Prokop www.prokopsw.cz twitter.com/MarekP facebook.com/marek.prokop

×