Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
«Мистецький всесвіт
Богдана Ступки»
до 80-річчя від дня народження українського
актора театру і кіно (1941 – 2012)
Богдана Сильвестровича Ступку ще за
життя називали «актором №1», його
обожнювала публіка не лише нашої
держави, а й вибагл...
Богдан Ступка народився в
смт. Куликів, Львівської області,
27 серпня 1941 р. Він зростав, як і всі
тодішні ровесники, за ...
На рахунку актора
понад сотня ролей у
театрі та кіно.
Дебютною, і дійсно зоряною в кіно,
стала робота Богдана Ступки в
про...
Серед ролей Б. Ступки було багато історичних постатей
Іван Мазепа
«Молитва за гетьмана
Мазепу» (2001)
Богдан Хмельницький
...
Глядачі із захопленням сприймали ролі Ступки, зіграні ним у таких популярних виставах:
«Украдене щастя», «Дядя Ваня», «Тев...
Актор зізнавався, що своїми успіхами завдячує «міцному тилу» — дружині Ларисі
У 1999-2001 рр. Б. Ступка – Міністр культури і
мистецтва України. За цей час він встиг зробити багато
для української куль...
У фондах ОННБ зберігається велика кількість альбомів, окремих
видань та газетних статей, які детально і за різними аспекта...
З нагоди 30-ї річниці незалежності України в стінах нашої книгозбірні експонується книжкова
виставка:
«Ми - українці! Ми -...
22 липня 2012 р. після тривалої
хвороби на сімдесят першому році
життя зупинилося серце видатного
актора.
Нині пам’ять про...
«Мистецький всесвіт Богдана Ступки»: до 80-річчя від дня народження українського актора театру і кіно (1941–2012)
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

«Мистецький всесвіт Богдана Ступки»: до 80-річчя від дня народження українського актора театру і кіно (1941–2012)

Download to read offline

27 серпня виповнюється 80 років від дня народження Богдана Сильвестровича Ступки (1941-2012), українського актора театру і кіно, народного артиста УРСР (1980), народного артиста СРСР (1991), лауреата Шевченківської премії (1993), Героя України (2011).

Богдана Сильвестровича Ступку ще за життя називали «актором №1», його обожнювала публіка не лише нашої держави, а й вибагливий закордонний глядач. Понад півстоліття ім’я Б. С. Ступки було знаковим для української національної культури. Більшість ролей, що зіграв актор у театрі та кіно, увійшли до літопису сценічного та кіномистецтва України.

До цієї дати відділ мистецтв нашої книгозбірні підготував віртуальну виставку

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

«Мистецький всесвіт Богдана Ступки»: до 80-річчя від дня народження українського актора театру і кіно (1941–2012)

 1. 1. «Мистецький всесвіт Богдана Ступки» до 80-річчя від дня народження українського актора театру і кіно (1941 – 2012)
 2. 2. Богдана Сильвестровича Ступку ще за життя називали «актором №1», його обожнювала публіка не лише нашої держави, а й вибагливий закордонний глядач. Понад півстоліття ім’я Б. С. Ступки було знаковим для української національної культури. Більшість ролей, що зіграв актор у театрі та кіно, увійшли до літопису сценічного та кіномистецтва України.
 3. 3. Богдан Ступка народився в смт. Куликів, Львівської області, 27 серпня 1941 р. Він зростав, як і всі тодішні ровесники, за важких життєвих обставин, зумовлених війною. Закінчив студію при театрі ім. М. Заньковецької і театрознавчий факультет Київського театрального інституту ім. І. К. Карпенка- Карого. З 1961 р. по 1978 р. – актор Львівського українського драматичного театру ім. Марії Заньковецької. З 1978 р. – актор Українського національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка.
 4. 4. На рахунку актора понад сотня ролей у театрі та кіно. Дебютною, і дійсно зоряною в кіно, стала робота Богдана Ступки в прославленій картині Юрія Іллєнка «Білий птах із чорною міткою» (1971 р.).
 5. 5. Серед ролей Б. Ступки було багато історичних постатей Іван Мазепа «Молитва за гетьмана Мазепу» (2001) Богдан Хмельницький «Вогнем і мечем» (1999) Іван Брюховецький «Чорна рада» (2001)
 6. 6. Глядачі із захопленням сприймали ролі Ступки, зіграні ним у таких популярних виставах: «Украдене щастя», «Дядя Ваня», «Тев’є -Тевель», «Король Лір», «Сни за Кобзарем»», «Кар’єра Артура Уї», «Енеїда», «Записки божевільного», «Цар Едіп», «Лев і левиця», «Легенда про Фауста» та ін. «Тев’є-Тевель» «Украдене щастя» «Король Лір»
 7. 7. Актор зізнавався, що своїми успіхами завдячує «міцному тилу» — дружині Ларисі
 8. 8. У 1999-2001 рр. Б. Ступка – Міністр культури і мистецтва України. За цей час він встиг зробити багато для української культури. У тому числі сприяв друку мистецтвознавчих та літературних видань Книги з передмовою Б. С. Ступки з фондів ОННБ
 9. 9. У фондах ОННБ зберігається велика кількість альбомів, окремих видань та газетних статей, які детально і за різними аспектами розкривають життя актора
 10. 10. З нагоди 30-ї річниці незалежності України в стінах нашої книгозбірні експонується книжкова виставка: «Ми - українці! Ми - незалежні!», в одному з розділів якої центральне місце займають публікації та альбоми про Б. С. Ступку
 11. 11. 22 липня 2012 р. після тривалої хвороби на сімдесят першому році життя зупинилося серце видатного актора. Нині пам’ять про Богдана Ступку живе у його прекрасних театральних виставах і фільмах, талановитих нащадках та учнях.

27 серпня виповнюється 80 років від дня народження Богдана Сильвестровича Ступки (1941-2012), українського актора театру і кіно, народного артиста УРСР (1980), народного артиста СРСР (1991), лауреата Шевченківської премії (1993), Героя України (2011). Богдана Сильвестровича Ступку ще за життя називали «актором №1», його обожнювала публіка не лише нашої держави, а й вибагливий закордонний глядач. Понад півстоліття ім’я Б. С. Ступки було знаковим для української національної культури. Більшість ролей, що зіграв актор у театрі та кіно, увійшли до літопису сценічного та кіномистецтва України. До цієї дати відділ мистецтв нашої книгозбірні підготував віртуальну виставку

Views

Total views

123

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

92

Actions

Downloads

0

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×