Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
«Україна у полум'ї Другої світової»
електронна виставка
до Дня пам'яті та примирення в Україні,
Дня перемоги над нацизмом ...
Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст.
[Текст] : іст. нариси : у 2 кн. / редкол.: В. А.
Смолій (голова колегії)...
Гейстінґс М. І розверзлося пекло... Світ у війні
1939-1945 [Текст] / Макс Гейстінґс ; [під заг.
ред. В. Б. Павлова ; пер. ...
Ширер В. Злет і падіння Третього Райху :
Історія нацистської Німеччини [Текст] : [у
2 т. ; особисті спогади та іст. факти]...
Дослідження американського історика Тимоті
Снайдера розкриває жахливі факти про масові
вбивства у період із 1933 до 1945.
...
Ріс Лоренс. Гітлер і Сталін : тирани і Друга світова війна [Текст] /
Лоренс Ріс ; [пер. з англ. Катерина Диса]. – Київ : Л...
Алексієвич С.О. Останні свідки. Соло для дитячого голосу [Текст] /
Світлана Алексієвич ; [пер. з рос. Л. Лисенко]. – Харкі...
Діти війни [Текст] = Kinder des Krieges : спогади очевидців з України та
Німеччини / з есе Каті Петровської ; [упоряд. Пет...
Плохій С. Забуті покидьки Східного фронту [Текст] / Сергій Плохій; [пер.
з англ. Надія Коваль]. – Харків : Книжковий Клуб ...
Книги українського науковця, дослідника історії Другої Світової війни і
політики пам'яті Владислава Гриневича – кандидат і...
Друга світова війна: український вимір
[Текст]/ Авт.- упоряд. Фелікс Львович
Левітас; За наук. ред. П. П. Панченко, В. І.
...
Жулинський М. Моя Друга світова [Текст] : роман-хроніка в голосах /
Микола Жулинський. - Київ : Ярославів Вал, 2016.
Книжк...
Кудрявцев Л.О. Герої другої світової війни, які
народжені в Україні [Текст] : док.-худож. вид. /
Лев Олексійович Кудрявцев...
Корзун О. В. Сільськогосподарська дослідна справа в Україні в роки
Другої світової війни (1939-1945) [Текст] : монографія ...
«Долаючи тишу: жіночі історії війни» – це збірка 27
історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та
брали активну уч...
Кісь О.Р. Українки в ГУЛАГУ: вижити значить перемогти [Текст] :
[монографія] / Оксана Кісь ; НАН України, Ін-т народознавс...
Олена Стяжкіна. Стигма окупації: радянські жінки у самобаченні 1940-х
років[Текст] / Олена Стяжкіна. - Київ : Дух і Літера...
Видання Українського інституту національної пам’яті -
серія «Історія без цензури!»
Війна і міф. Невідома Друга Світова, 19...
Матеріали конференцій присвячені проблемам історії періоду
Другої світової війни та формуванню історичної пам'яті в
Україн...
Війна 1941-1945 рр. [Текст] : альбом / Упоряд. Т. О. Ємельянова, І.
М. Закринична, Т. О. Макарова; Худож.-оформ. О. Д. Кон...
Бабіч О.В. Одеса 1941-1944. Пережити окупацію [Текст] / Олександр
Вячеславович Бабіч. – Одеса : Черномор’я, 2020.
«Пережит...
Книги Павла Козленка, кандидата філософських
наук, директора Одеського музею Голокосту, віце-
президента БФ «Пам'яті жертв...
Пойзнер М. Б. Окупація. Одеса 1941-1944 рр. [Текст] :
Документи та матеріали зі зібрання Михаила
Пойзнера / Михаило Борисо...
Україна у полум'ї Другої світової
You’ve finished this document.
Download and read it offline.
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Upcoming SlideShare
What to Upload to SlideShare
Next
Download to read offline and view in fullscreen.

Share

Україна у полум'ї Другої світової

Download to read offline

«Україна у полум'ї Другої світової» – електронна виставка до Дня пам'яті та примирення в Україні,
Дня перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні.
На виставці представлено видання, які висвітлюють широке коло питань найглобальнішого руйнівного конфлікту в історії ХХ століття у світі і одного з драматичного періоду історії України – періоду Другої світової війни: причини, хід і наслідки війни, особливості воєнної дипломатії, трагедії і подвиги, ціна перемоги та її історичне значення, спогади учасників бойових дій і свідків трагедій тощо.

Related Audiobooks

Free with a 30 day trial from Scribd

See all
 • Be the first to like this

Україна у полум'ї Другої світової

 1. 1. «Україна у полум'ї Другої світової» електронна виставка до Дня пам'яті та примирення в Україні, Дня перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні На виставці представлено видання, які висвітлюють широке коло питань найглобальнішого руйнівного конфлікту в історії ХХ століття у світі і одного з драматичного періоду історії України – періоду Другої світової війни: причини, хід і наслідки війни, особливості воєнної дипломатії, трагедії і подвиги, ціна перемоги та її історичне значення, спогади учасників бойових дій і свідків трагедій тощо. 8-9 травня 2021 ОДЕСЬКА НАЦІОНАЛЬНА НАУКОВА БІБЛІОТЕКА
 2. 2. Україна в Другій світовій війні: погляд з ХХІ ст. [Текст] : іст. нариси : у 2 кн. / редкол.: В. А. Смолій (голова колегії), О. Є. Лисенко (відп. ред.) [та ін.] ; Нац. акад. наук України, Ін-т історії України. - К. : Наукова думка, 2010. Вагомим здобутком українських учених є видання у двох книгах, підготовлене авторитетним авторським колективом відомих вітчизняних дослідників історії Другої світової війни, видане видавництвом «Наукова думка» НАН України (у 2010 р. - Кн.1 та у 2011 р. - Кн.2). У двотомнику подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, з'ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.
 3. 3. Гейстінґс М. І розверзлося пекло... Світ у війні 1939-1945 [Текст] / Макс Гейстінґс ; [під заг. ред. В. Б. Павлова ; пер. з англ. Р. Клочко]. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. У книзі - інтерв’ю, щоденники, листи, спогади й різноманітні особисті документи. Від Дюнкерка до Іодзіми, від Сталінграда до Гвадалканалу. Описи битв як на суходолі, так і на морі. Майстерно дібрані цитати, що оживляють події. Усі подробиці військових операцій та економіка країн-учасниць війни, логістика забезпечення армій, політичні портрети й замальовки у Французькому генеральному штабі, Білому домі чи Міністерстві у справах колоній. Це справжній репортаж із пекла Другої світової війни. «Велика і драматична книжка. Здається, усе попереднє життя Гейстінґса – його робота воєнним кореспондентом, журналістом та істориком – було підготовкою до цієї миті» Ендрю Едоніс, New Statesman, «Книжки року»
 4. 4. Ширер В. Злет і падіння Третього Райху : Історія нацистської Німеччини [Текст] : [у 2 т. ; особисті спогади та іст. факти] / Вільям Ширер. - Київ : Наш Формат, 2017. Книги американського журналіста та військового кореспондента за часів Другої світової війни Вільяма Ширера - одна з найважливіших праць із новітньої історії за визначенням New York Times. Книга удостоєна Національної книжкової премії та переведена практично на всі мови світу. Багаторічна робота з першоджерелами, особисті спостереження автора за підйомом нацистської Німеччини, 485 тонн документів від Міністерства закордонних справ Німеччини, безліч щоденників, записів телефонних розмов, ретельно збережених німцями, — усе це стало основою масштабної праці Вільяма Ширера. Поєднання особистих спогадів та історичних фактів вирізняє цю книжку з-поміж решти праць, присвячених історії нацистської Німеччини.
 5. 5. Дослідження американського історика Тимоті Снайдера розкриває жахливі факти про масові вбивства у період із 1933 до 1945. «Нацистський і радянський режими перетворили людей на числа», — пише Тимоті Снайдер. «Снайдер зазначає, що глибоке знання історії України, Польщі, Білорусі, єврейського народів – кожної з цих історій окремо – не дає можливості зрозуміти причини масового знищення населення впродовж історично досить короткого періоду. Вивчення кожної національної історії окремо не дає змоги побачити цілісне явище, і лише розгляд їх сукупно з історією політичних режимів Гітлера і Сталіна допомагає зрозуміти його причини» Сергій Леп'явко, український історик, доктор історичних наук, професор кафедри історії України Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, заслужений діяч науки і техніки України. Снайдер Т. Криваві землі : Європа поміж Гітлером та Сталіним [Текст] : монографія / Тимоті Снайдер ; [пер. з англ. Миколи Климчука та Павла Грицака]. - Київ : Грані-Т, 2011.
 6. 6. Ріс Лоренс. Гітлер і Сталін : тирани і Друга світова війна [Текст] / Лоренс Ріс ; [пер. з англ. Катерина Диса]. – Київ : Лабораторія, 2021. «Гітлер і Сталін — два, мабуть, найвідоміші тирани XX століття. Хоч вони й перебували в опозиції один до одного, все ж були втіленням єдиного принципу авторитарної влади. Злочини сталінського режиму не менш жахливі, аніж нацистського, та за цими двома лідерами люди чомусь йшли до кінця. Чому?» Лоренс Ріс 30 років розпитував саме цих людей про їхні згадки щодо подій Другої світової — і вмістив в цій книзі сповіді тих, хто наживо був свідком правління двох тиранічних історичних постатей. На основі розповідей солдат Червоної армії та вермахту, цивільного населення та навіть тих, хто перебував у найближчому оточенні до Гітлера і Сталіна, Лоренс Ріс зміг передати залаштунки кривавого протистояння, таємних політичних процесів та нещадних доленосних рішень. Лоренс Ріс – автор історичних книжок на тему нацизму, Голокосту та Другої світової. Колишній керівник історичних телепроєктів на BBC TV. Лауреат Премії Пібоді, Британської книжкової премії, BAFTA та двох нагород «Еммі».
 7. 7. Алексієвич С.О. Останні свідки. Соло для дитячого голосу [Текст] / Світлана Алексієвич ; [пер. з рос. Л. Лисенко]. – Харків : Фоліо, 2020. Маленькі розповіді маленьких дітей... Вони мимоволі стали свідками того, що відбувалося в роки Другої світової війни, і, напевно, немає більш страшних спогадів. «Останні свідки» — це історії різних людей про епізоди їхнього дитинства, що прийшлося на 1941—1945 роки, історії хлопчиків і дівчаток, яким довелося подорослішати добре якщо в 12—14 років, а комусь і в п’ять або в сім. На їхніх очах вбивали сусідів, друзів, батьків, братів і сестер; їм доводилося турбуватися про молодших дітей, які залишалися, вони намагалися вижити в концентраційних таборах, не померти з голоду... Світлана Алексієвич брала інтерв’ю у безлічі людей, хто був дитиною в ті страшні роки, і книга ця — жахлива правда про ту війну, як її бачили діти. Діти, які раптово були позбавлені всього, що було таким звичним: будинку, тепла, батьків, їжі... Які не розуміли, за що вбили їхніх батьків, зруйнували їхній будинок?.. За що у них вкрали дитинство?..
 8. 8. Діти війни [Текст] = Kinder des Krieges : спогади очевидців з України та Німеччини / з есе Каті Петровської ; [упоряд. Петер Ветцель та ін. ; пер. та адаптація тексту Л. Даниленко та ін.] ; Укр. орг. борців антифашист. опору, Центр політ. освіти землі Саксонія-Ангальт, Іст. майстерня Мерзебурґ, Фонд "Меморіали Саксонії-Ангальт". - Київ : Фенікс, 2018. Збірник є надзвичайно цікавим та актуальним. Це не тільки нове джерело для дослідження та усвідомлення масштабів трагедії часів Другої світової війни, але й нагадування сучасним агресивним режимам, що війна породжує цілі покоління дітей з жахливими спогадами, які потім супроводжують людину впродовж життя. Це не просто унікальна збірка дитячих спогадів, це нагадування про відповідальність влади, про необхідність цінувати мир та спокій, про шанування пам’яті та про перспективи життя з трагічним досвідом, який ми мали і маємо…
 9. 9. Плохій С. Забуті покидьки Східного фронту [Текст] / Сергій Плохій; [пер. з англ. Надія Коваль]. – Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. У цій документальній розвідці Сергій Плохій розкриває джерела конфліктів і жахіть Холодної війни, аналізуючи історію Великого союзу. Автор спирається на раніше недосяжні джерела — архівні документи радянських спецслужб, що містять спостереження військової контррозвідки й таємної поліції за американцями, які контактували з представниками ВПС Червоної Армії та місцевим населенням, звіти шпигунів, доповіді їхніх очільників і кураторів. Сергій Плохій робить приголомшливе відкриття: Великий союз був приречений на невдачу й почав розпадатися вже під час Другої світової війни. Однак що чи хто спричинив крах одного з наймогутніших альянсів ХХ століття? Сергій Плохій – професор, директор Українського наукового інституту Гарвардського університету, провідний фахівець з історії Східної Європи.
 10. 10. Книги українського науковця, дослідника історії Другої Світової війни і політики пам'яті Владислава Гриневича – кандидат історичних і доктор політичних наук, провідний науковий співробітник Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І.Ф.Кураса НАН України, «Ця праця – цінний внесок в історіографію одного з гаряче дискутованих періодів минулого України… Владислав Гриневич написав оригінальну і водночас читабельну книгу, в якій аналізує вражаюче обширний масив джерел, поєднуючи їх в унікальний спосіб та представляючи розуміння того, що і як українці думали в найбільш темні часи своєї історії» - Марта Дичок, професор університету Західного Онтаріо (Торонто, Канада) про книгу «Неприборкане різноголосся…» Гриневич В. Неприборкане різноголосся: Друга світова війна і суспільно-політичні настрої в Україні, 1939 - червень 1941 рр. [Текст] / Гриневич Владислав ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І. Ф. Кураса Нац. акад. наук України [та ін.]. - К. ; Д. : Ліра, 2012. Гриневич В. А. Червоний Імперіалізм : Друга світова війна і громадська думка в Україні, 1939- 1941 [Текст] / Владислав Анатолійович Гриневич; Відп. за вип. Уляна Густей.– Київ : HREC PRESS, 2019.
 11. 11. Друга світова війна: український вимір [Текст]/ Авт.- упоряд. Фелікс Львович Левітас; За наук. ред. П. П. Панченко, В. І. Горєлов. – Київ : Наш час, 2012. Спираючись на новітню українську, російську, англо-американську та німецьку історіографію, автор відповідає на найактуальніші питання Другої світової війни та розкриває роль і місце України в подіях 1939—1945 років. У книзі використані унікальні історичні фотоматеріали, які зберігаються у Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г.С.Пшеничного. «Я дуже давно хотів написати цю книжку. За віком моє покоління належить до останнього сталінського десятиліття, коли пам’ять про минулу війну була досить свіжою… » – пише автор книги Фелікс Левітас.
 12. 12. Жулинський М. Моя Друга світова [Текст] : роман-хроніка в голосах / Микола Жулинський. - Київ : Ярославів Вал, 2016. Книжка академіка, директора Інституту літератури НАНУ, лауреата Шевченківської премії – Миколи Жулинського про пережите і почуте на рідній Волині в часи найстрашніших випробувань і впродовж життя. Адже війна всіх проти всіх не забувається! Вона звучить в голосах живих і відлунює пам'яттю про мертвих. Абсолютно нове осмислення й висвітлення подій, що й через 75 років розводять народи й стають фортечними мурами межи людьми. Микола Жулинський – український літературознавець і політик. Директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України.
 13. 13. Кудрявцев Л.О. Герої другої світової війни, які народжені в Україні [Текст] : док.-худож. вид. / Лев Олексійович Кудрявцев; Літ. ред. Людмила Кудрявцева. – Київ : НВП "Інтерсервіс", 2020. Книжка українського письменника і журналіста Лева Олексійовича Кудрявцева про українців, які воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини. Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. У книзі описані основні битви війни, герої, учасники, командуючі арміями, дивізіями, фронтами в суворі лихоліття, зокрема П.Ф. Батицький, А.І. Єрьоменко, П.С.Рибалко та інші.
 14. 14. Корзун О. В. Сільськогосподарська дослідна справа в Україні в роки Другої світової війни (1939-1945) [Текст] : монографія / Олена Вікторівна Корзун ; Нац. акад. аграр. наук України, Нац. наук. сільськогосп. б-ка, Ін-т історії аграр. науки, освіти та техніки ; наук. ред. Віктор Анатолійович Вергунов. – Вінниця : Твори, 2019. У монографії висвітлено особливості наукового забезпечення розвитку сільського господарства на теренах України в роки Другої світової війни. Розкрито особливості організаційної та наукової складової вітчизняної сільськогосподарської дослідної справи напередодні вступу Радянського Союзу у Другу світову війну, діяльність науково-дослідних установ для потреб сільського господарства УРСР в умовах евакуації, стан та форми науково- організаційного супроводу ведення сільського господарства в умовах окупаційної влади; висвітлено специфіку відбудовчих процесів галузевого експериментаторства.
 15. 15. «Долаючи тишу: жіночі історії війни» – це збірка 27 історій-сповідей жінок, які не просто бачили війну та брали активну участь у тогочасних подіях, а прожили її. Опікаючі спогади, емоції в історіях, які роками залишалися непочутими. Справжні долі дівчат, яких колись змінила війна. Репрезентовані історії можуть шокувати, дивувати, спричиняти почуття незгоди, однак ніяк не можуть залишити байдужими. Гавришко М. Долаючи тишу [Текст] : жіночі історії війни / Марта Гавришко. - Харків : Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. Марта Гавришко – к.і.н., науковий співробітник Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України
 16. 16. Кісь О.Р. Українки в ГУЛАГУ: вижити значить перемогти [Текст] : [монографія] / Оксана Кісь ; НАН України, Ін-т народознавства. - Львів : Ін-т народознавства НАН України, 2017. «Українки в ГУЛАГУ: вижити значить перемогти» - це дослідження повсякденного життя українських жінок, які у 1940-1950-х роках опинилися у таборах та в’язницях системи ГУЛАГа за політичними звинуваченнями. Книга побудована на аналізі особистих спогадів жінок про пережите і висвітлює загальні умови утримання в’язнів – житло, харчування, працю, стан здоров’я тощо. «Як у нестерпних нелюдських умовах частині жінок все ж вдалося не загинути? Що допомогло їм зберегти життя, особистість, психіку від повного розпаду? Як вони змогли не просто вижити і дочекатися звільнення, а й потім створити родини і виховувати дітей, здобути фах і працювати, дожити до старості, щоб розповісти про пережите? …» Саме про це представлена книга. Оксана Кісь – українська учена, історикиня, авторитетна дослідниця, яка вивчає гендерні аспекти української історії і жіночої історії в надзвичайних історичних умовах
 17. 17. Олена Стяжкіна. Стигма окупації: радянські жінки у самобаченні 1940-х років[Текст] / Олена Стяжкіна. - Київ : Дух і Літера, 2019. Ця книжка про війну та неспроможність людей осягнути окупаційний досвід як у момент його проживання, так й у перші роки після вигнання нацистів. Дослідження побудовано навколо історії трьох жінок та двох режимів, один з яких змушував своїх громадянок бути радянськими й героїчно загинути, а інший – нацистський – зректися й радянського, й людського. У книжці йдеться про розпач й виживання, про відмінності у розумінні та сприйнятті добра й зла, про пошуки й обрання стратегій життя та смерті, про тонкі й непевні грані між колаборацією та праведністю, спротивом та відстороненням… Олена Стяжкіна - член правління УАДЖІ, д.і.н., старша наукова співробітниця Інституту історії України НАН України.
 18. 18. Видання Українського інституту національної пам’яті - серія «Історія без цензури!» Війна і міф. Невідома Друга Світова, 1939- 1945 [Текст] : 1939 - 1945 / [Ігор Бігун та ін. ; за заг. ред. О. Зінченко, М. Майорова, В. В’ятровича] ; Укр. ін-т нац. пам'яті. - 2-ге вид. - Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2019. Від Рейхстагу до Іводзіми. У полум'ї війни [Текст] : Україна та українці у Другій світовій / [В. В'ятрович та ін. ; під заг. ред. Я. Примаченко]. - Харків : Клуб сімейного дозвілля, 2017.
 19. 19. Матеріали конференцій присвячені проблемам історії періоду Другої світової війни та формуванню історичної пам'яті в Україні про цю подію. Українська Друга світова = Ukrainian the Second World War : матеріали Міжнар. наук. конф. до 70- ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, 5 травня 2015 р., м. Київ / Наук.-дослід. ін- т українознавства МОН України, Укр. ін-т національної пам'яті; Упоряд. В. М. Яременко. – Київ : К.І.С., 2015.– 207 с. Україна у Другій світовій війні: джерела інтерпретації : матеріали міжнар. наук. конф., 24 квітня 2010 р. : / Держ. комітет архівів України, НАН України. Ін-т історії України, Меморіальний комплекс "Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років"; Відп. ред. Л.В.Легасова; Наук. ред. О. Є. Лисенко; Редкол. В. В. Карпов, І. П. Ковальчук, І. Б. Матяш. – Київ : Аеростат, 2011.– 798 с.
 20. 20. Війна 1941-1945 рр. [Текст] : альбом / Упоряд. Т. О. Ємельянова, І. М. Закринична, Т. О. Макарова; Худож.-оформ. О. Д. Кононученко. – Харків: Фоліо, 2014. Видання знайомить читача з фотодокументами воєнних років, що зберігають в Центральному державному кінофотофоноархіві України ім. Г.С.Пшеничного. Фотоальбом містить 400 фотознімків періоду ІІ Світової війни. В одному з кінокадрів кияни 22 квітня 1941 року, стоячі пліч-о- пліч, зосереджено слухають повідомлення уряду про напад Німеччини
 21. 21. Бабіч О.В. Одеса 1941-1944. Пережити окупацію [Текст] / Олександр Вячеславович Бабіч. – Одеса : Черномор’я, 2020. «Пережити окупацію – це вижити. Прожити й уцілити. Заплативши якусь ціну. Можливо, чогось набувши, частіше – втративши. Або ж не пережити, і тоді втратити себе чи саме життя. У цій книзі йдеться про те, як переживали окупацію мешканці Одеси і самі окупанти. Про засоби їх виживання, обставинах, ціні, жертвах. Історія війни, коли лінія фронту вже дуже далеко і навколо – не свої. Історія війни без фальшивого пафосу та пропагандистської брехні…» - пише автор книги Олександр Бабіч, історик, краєзнавець, керівник краєзнавчого проєкту «Тудой-Сюдой» (Одеса); Цінність книги безперечна, у виданні опубліковано солідну добірку споминів і особистих документів, наказів і розпоряджень влади, газетних статей періоду окупації, архівних матеріалів, які раніше не публікувалися. Книга інформативна, написана цікавою, зрозумілою мовою, з виваженими акцентами та доречними інтонаціями.
 22. 22. Книги Павла Козленка, кандидата філософських наук, директора Одеського музею Голокосту, віце- президента БФ «Пам'яті жертв нацизму». Одеса. Документи і свідоцтва, 1941-1944 / Павло Юхимович Козленко. - Одеса : Фенікс, 2019. Герман Пинтя - торжество справедливості. Моє досьє [Текст] / Ред. - упор. Павло Юхимович Козленко. – Одеса : Фенікс, 2019. По той бік межі = Хасидей уммот ха-‘олам : історії спасіння / Павло Юхимович Козленко. – Вид. 2-е.– Одеса : Симекс-принт, 2016.
 23. 23. Пойзнер М. Б. Окупація. Одеса 1941-1944 рр. [Текст] : Документи та матеріали зі зібрання Михаила Пойзнера / Михаило Борисович Пойзнер; Упор. М. Пойзнер, А. Грабовский, О. Губарь. – Одеса : Друк, 2004. У книзі представлені невідомі документи і матеріали з історії Одеси – передвоєнної, перших років війни і окупації, перші післявоєнні роки. Офіційні укази та накази, листівки, фотографії, газети й журнали, листи, нотатки – все це унікальні свідоцтва нашого минулого.

«Україна у полум'ї Другої світової» – електронна виставка до Дня пам'яті та примирення в Україні, Дня перемоги над нацизмом у Європі у Другій світовій війні. На виставці представлено видання, які висвітлюють широке коло питань найглобальнішого руйнівного конфлікту в історії ХХ століття у світі і одного з драматичного періоду історії України – періоду Другої світової війни: причини, хід і наслідки війни, особливості воєнної дипломатії, трагедії і подвиги, ціна перемоги та її історичне значення, спогади учасників бойових дій і свідків трагедій тощо.

Views

Total views

92

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

79

Actions

Downloads

0

Shares

0

Comments

0

Likes

0

×