Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

20 pomysłów na treść na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi

2,535 views

Published on

Prowadzisz fanpage i brakuje Ci pomysłów na treść? Jeśli nie wiesz, co udostępnić i masz wrażenie, że na Twoim fanpage'u wieje nudą, skorzystaj z naszych 20 pomysłów i zainspiruj się! Na końcu prezentacji znajdziesz także 6 narzędzi, które przydadzą się każdemu social media managerowi.

Zasięgi stale spadają? Rzuć okiem na naszą prezentację, w której znajdziesz 7 sposobów na zwiększanie zasięgu organicznego: http://osomstudio.com/zasieg-na-facebooku/.

Dopiero zaczynasz swoją przygodę z Facebookiem? Zajrzyj zatem do naszego poradnika, o tym, jak założyć fanpage: http://osomstudio.com/jak-zalozyc-fanpage/.

Published in: Marketing
 • D0WNL0AD FULL ▶ ▶ ▶ ▶ http://1url.pw/eKAm5 ◀ ◀ ◀ ◀
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here
 • Be the first to like this

20 pomysłów na treść na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi

 1. 1. STUDIOOSOM 20 pomysłów na treści na FacebookA + 6 pomocnych narzędzi
 2. 2. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 2 Skoro znalazłeś się tutaj, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że prowadzisz swój fanpage.
 3. 3. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 3 Pewnie czasami zastanawiasz się, co opublikować? Jaki content będzie właściwy? Poniżej dzielimy się z Tobą 20 pomysłami na treść. content - inaczej treść, którą publikujesz na swoim kanale społecznościowym
 4. 4. 20 pomysłów na treści na FacebookA + 6 pomocnych narzędzi str. 4 Dobra treść to treść dostosowana do odbiorcy i idąca w parze ze strategią marki. Dobry content - co to właściwie znaczy?
 5. 5. 20 pomysłów na treści na FacebookA + 6 pomocnych narzędzi str. 5 Wyobrażasz sobie, że fanpage popularnego programu informacyjnego, komunikuje się ze swoimi odbiorcami frywolnym językiem, mówiąc o jakiejś katastrofie? Dobry content - co to właściwie znaczy?
 6. 6. 20 pomysłów na treści na FacebookA + 6 pomocnych narzędzi str. 6 Tak samo “luźne” marki, skierowane do nastolatków, nie powinny pisać językiem zbyt poważnym i wyszukanym. Wtedy liczy się spontaniczność i kontrolowany luz. Dobry content - co to właściwie znaczy?
 7. 7. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 7 Rodzaje treści Wyróżniamy kilka rodzajów contentu. My wyróżniliśmy cztery kategorie: Posty Linki Grafiki Video
 8. 8. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 8 Rodzaj treści a zasięg Niektóre treści są bardziej lubiane przez Facebooka (i użytkowników), inne mniej. Oznacza to, że poszczególne treści generują większy zasięg. Które cieszą się największą popularnością? Video Grafiki Linki Posty
 9. 9. 20 pomysłów na treści na FacebookA + 6 pomocnych narzędzi str. 9 Przejdźmy do konkretów...
 10. 10. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 10 Wiesz już, kim są Twoi odbiorcy i jak chcesz się z nimi porozumiewać. Ok. Jednak brak pomysłów na treść nie daje Ci zasnąć? Spokojnie. Zdarza się to nawet najlepszym.
 11. 11. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 11 Poniżej prezentujemy Ci, co możesz zrobić na swojej stronie na Facebooku.
 12. 12. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 12 Najprostszą i najszybszą treścią jest np. link do artykułu. Może to być artykuł ocierający się tematem o Twoją działalność lub coś aktualnego, co pasuje do Two- jej marki. #1 Linkuj
 13. 13. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 13 #1 Linkuj Wyróżniamy różne linki, m.in.: standardowy i karuzelę. Z naszych obserwacji wynika, że ten drugi cieszy się większym powodzeniem.
 14. 14. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 14 #2 Udostępniaj Podziel się ciekawą treścią, którą udostępnił jakiś fanpage. Nie wybieraj jednak treści byle jakich. Niech będą one godne Twojej (i Twoich fanów) uwagi.
 15. 15. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 15 #3 Działaj crossowo Niech czasem Twoje treści z różnych kanałów znajdą punkt styku. Prowadzisz firmowy profil na Instagramie? Podziel się treścią wygenerowaną w tym portalu za pomocą Facebooka. Poza tym, od kiedy Facebook wykupił Instagram, takie treści generują naprawdę przyzwoity zasięg.
 16. 16. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 16 #4 Cytuj Wykorzystaj cytat, pasujący tematem do tego, co oferujesz klientom.
 17. 17. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 17 #5 Porównuj Podrzuć swoim odbiorcom kilka rzeczy do wyboru. Zapytaj, co wolą? Pizzę na cieście grubym czy cienkim? Szal w paski czy kratę?
 18. 18. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 18 #6 Pytaj Zadawaj pytania swoim fanom. Krótkie i zwięzłe, aby mogli odpowiedzieć na nie nawet jednym słowem.
 19. 19. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 19 #7 Informuj Możesz podzielić się informacją o współpracy z wyjątkowym klientem albo przedstawić swojego nowego dostawcę. Może to zainteresuje w szczególny sposób niektórych odbiorców?
 20. 20. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 20 #8 Podziel się ciekawostką Pomyśl, jaka informacja mogłaby zaskoczyć Twoich fanów… Już wiesz? Ubierz ją np. w formę graficzną i podziel się nią z nimi.
 21. 21. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 21 #9 Twórz zagadki Nic nie pobudza do działania tak, jak nutka rywalizacji!
 22. 22. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 22 #10 Rozwiąż problem Zauważyłeś, że Twoi odbiorcy często pytają o tę samą rzecz? Rozwiąż ich problem i zaprezentuj odpowiedź na fanpage’u. Na pewno pomożesz w ten sposób sporej grupie fanów.
 23. 23. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 23 #11 Reaguj memem Twórz memy pasujące do Twojej strony. Możesz w ten sposób zabawnie komentować to, co się aktualnie dzieje.
 24. 24. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 24 #12 Buduj infografiki Twórz Infografiki. Zawrzyj w nich ciekawe dane licz- bowe lub zrób porównanie kilku produktów. Cokolwiek, co będziesz mógł w ciekawy sposób przedstawić w formie graficznej.
 25. 25. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 25 #13 Pokaż siebie i swoją firmę Pozwól “wejść” odbiorcy między Was. Przedstaw mu swoją firmę, pracowników, środowisko pracy… itd.
 26. 26. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 26 #14 Chwal się W gazecie ukazał się artykuł o Tobie? Wystąpiłeś w roli eksperta? Twoi pracownicy przeszli specjalistyczne szkolenie? Uzyskałeś certyfikat? To fantastyczne wiadomości. Powiedz o tym, a jeszcze lepiej - pokaż to!
 27. 27. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 27 #15 Dziel się wiedzą Występuj w roli eksperta i podziel się zdobytym doświadczeniem! Pokaż jak prawidłowo korzystać z Twoich produktów, jakie niesie to za sobą konsekwencje itd...
 28. 28. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 28 #16 Zaczepiaj! Możesz zaczepić inną markę, poprzez oznaczenie jej w poście i wdać się z nią w dialog. Pamiętaj jednak - nie bądź uszczypliwy i nie traktuj tego jak pojedynek. Lepiej nie wchodzić w przykre dyskusje z konkurencją. Chwal, zagaduj i bądź przyjazny :-).
 29. 29. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 29 #17 Pamiętaj o okazjach i świętach Składaj życzenia swoim fanom z okazji różnych świąt. Nie tylko tych popularnych, ale także mniej znanych i nowych, jak np. dzień pizzy, dzień misia pluszowego itp. Pamiętaj jednak, aby pasowały one do ogólnej strategii Twojej firmy.
 30. 30. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 30 #18 Twórz konkursy Wymyśl konkurs i nagródź swoich fanów. Uwaga - postępuj jednak zgodnie z regulaminem Facebooka oraz stwórz własny, na potrzeby konkursu.
 31. 31. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 31 #19 Doceniaj i nagradzaj Chcesz, aby fani odwiedzili Twój sklep? Zrób jeden dzień rabatu dla osób, które zameldują się u Ciebie w punkcie. Przyciągniesz ich w ten sposób, a dodatkowo sprawisz, że po zameldowaniu ich znajomi dowiedzą się o Twoim sklepie.
 32. 32. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 32 #20 Dziękuj… Np. za okrągłą liczbę fanów. Nie rób tego jednak co każdą setkę. Podziękuj za pierwsze 500, później 1000 fanów… i dozuj to wedle uznania, lecz z umiarem.
 33. 33. 20 pomysłów na treści na FacebookA + 6 pomocnych narzędzi str. 33 Powyższe pomysły pomogą Ci wnieść nieco świeżości w Twoje treści. Pamiętaj jednak, że możesz je przedstawiać w rozmaitych formach.
 34. 34. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 34 Cytat może być ukazany w formie postu, ale będzie znacznie ciekawszy (i zasięgowy), gdy przedstawisz go jako grafikę. To samo tyczy się porównań, pytań, zagadek itd...
 35. 35. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 35 Przedstawiając swoją firmę i pracowników możesz wykorzystać formę graficzną, ale może warto iść o krok dalej i zainwestować nieco czasu w stworzenie video?
 36. 36. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 36 Video też nie jedno ma imię i może nim być zarówno tradycyjny filmik (najlepiej maks. 3 minuty), ale i poklatkowa, krótka treść czy ANIMACJA. 2. Publikuj o odpowiedniej porze
 37. 37. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 37 Powyższe pomysły i przykłady ich wykorzystania to tylko inspiracje, które mamy nadzieję, pobudzą Twoją wyobraźnię, bo tylko ona Cię teraz ogranicza :-).
 38. 38. 20 pomysłów na treści na FacebookA + 6 pomocnych narzędzi str. 38 Pomocne narzędzia przy prowadzeniu fanpage’a:
 39. 39. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 39 #1 Canva Intuicyjny kreator grafik. Zawiera wiele bezpłatnych szablonów, które idealnie sprawdzą się w rękach osób początkujących. Pomocne narzędzia przy prowadzeniu fanpage’a:
 40. 40. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 40 #2 Piktochart Idealnie sprawdzi się, gdy będziesz potrzebować infografiki. Posiada duży wybór szablonów i kształtów oraz opcji, które urozmaicą nasz projekt. Pomocne narzędzia przy prowadzeniu fanpage’a:
 41. 41. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 41 #3 Powtoon Łatwe w obsłudze narzędzie do samodzielnego tworzenia animacji. Wymaga jed- nak chwili czasu, aby zrozumieć wszystkie funkcje. Pomocne narzędzia przy prowadzeniu fanpage’a:
 42. 42. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 42 #4 Behappy.me Darmowe i proste w obsłudze narzędzie, z pomocą którego możemy przygotować grafikę z cytatem. Uwaga: problemem może być dostępność polskich czcionek. Pomocne narzędzia przy prowadzeniu fanpage’a:
 43. 43. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 43 #5 Memebuilder Kreator memów, czyli obrazków z podpisem. Pomocne narzędzia przy prowadzeniu fanpage’a:
 44. 44. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 44 #6 Kalendarz Świąt Nietypowych Kalendarz, w którym znajdują się (nie raz bardzo) nietypowe święta. Podejrzyj, czy nie przyda Ci się znajomość dat niektórych z nich? ;-) Pomocne narzędzia przy prowadzeniu fanpage’a:
 45. 45. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 45 Masz już pomysł na treść na swoją stronę na Facebooku? Świetnie! Zerknij jeszcze na naszą ostatnią prezentację - 7 sposobów na zwiększenie zasięgu na Facebooku - i bądź jeszcze bardziej efektywny w swoich działaniach. Powodzenia!
 46. 46. 20 pomysłów na treści na Facebooka + 6 pomocnych narzędzi str. 46 (+48) 791 169 208office@osomstudio.comwww.osomstudio.com STUDIOOSOM

×