Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Jak założyć fanpage?

1,245 views

Published on

Posiadanie prywatnego konta na Facebooku stało się niemalże koniecznością w dzisiejszych czasach. Tak samo często, możemy spotkać tam profile marek. Jednym z powodów, dla których warto mieć swój firmowy fanpage jest możliwość prowadzenia dialogu z fanami. W ten sposób kształtujemy swój wizerunek, a jednocześnie jesteśmy "widziani" przez innych użytkowników, nie tylko fanów, którzy w przyszłości mogą zostać naszymi klientami.

Kiedy już założysz fanpage, zobacz, jakie treści możesz tworzyć, aby angażować swoich odbiorców: http://osomstudio.com/pomysly-na-tresc-na-fanpage/. Zapoznaj się także z 7 sposobami na zwiększenie zasięgu na tym portalu społecznościowym: http://osomstudio.com/zasieg-na-facebooku/.

Published in: Internet
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Jak założyć fanpage?

 1. 1. STUDIOOSOM jak założyć fanpage ?
 2. 2. Jak założyć fanpage ? str. 2 Dlaczego warto mieć konto w mediach społecznościowych? Ponieważ to świetne narzędzie promocyjne, za pomocą którego można dzielić się informacjami o firmie, utrzymywać kontakt z klientami, a także pozyskiwać nowych.
 3. 3. Jak założyć fanpage ? str. 3 Główną zaletą mediów społecznościowych jest komunikacja dwukierunkowa. Firma nie tylko udostępnia informacje o sobie, ale i pozyskuje je od samych fanów. W tej prezentacji pokażemy Ci, jak założyć fanpage na Facebooku.
 4. 4. Jak założyć fanpage ? str. 4 Fanpage - co to takiego? Fanpage to inaczej strona na Facebooku. Strona ta może reprezentować markę, osobę, inicjatywę, ideę i wiele innych.
 5. 5. Jak założyć fanpage ? str. 5 Od czego zacząć? Na samym początku warto zastanowić się nad strategią prowadzenia strony. Do kogo chcesz kierować swoje komunikaty? Jakim stylem komunikacji będziesz się posługiwał? Z jaką częstotliwością chcesz publikować treści? Co będziesz udostępniał? zobacz: 20 inspiracji na treści na Facebooku Treści własne czy zewnętrzne? Itd.
 6. 6. Jak założyć fanpage ? str. 6 Strategia za nami? No to zaczynamy! Wystarczy kliknąć w strzałkę po prawej stronie na pasku opcji. Następnie wybierz “Utwórz stronę”.
 7. 7. Jak założyć fanpage ? str. 7 Świetnie, czas na kolejne pytanie. Czego fanpage będzie dotyczył? Facebook daje nam kilka możliwości. Dobierz odpowiednią do swojego typu działalności.
 8. 8. Jak założyć fanpage ? str. 8 Jako przykład wybraliśmy lokalną firmę lub miejsce. Po kliknięciu rozwinęła się lista pól, które należy uzupełnić. Wypełnij je wszystkie najdokładniej, jak tylko możesz.
 9. 9. Jak założyć fanpage ? str. 9 Wprowadzając nazwę firmy, warto pamiętać o kilku zasadach. Nazwy stron nie mogą zawierać: wulgaryzmów wielkich liter użytych niezgodnie z regułami gramatycznymi słów wprowadzających w błąd długich opisów, np. sloganów reklamowych ogólnych sformułowań (np. pizza) Więcej wskazówek znajdziesz tutaj.
 10. 10. Jak założyć fanpage ? str. 10 Konfiguracja strony Czas na uzupełnienie fanpage’a podstawowymi informacjami i treściami. Będzie to m.in. kategoria działalności, jej opis, zdjęcie profilowe i preferowana grupa odbiorców.
 11. 11. Jak założyć fanpage ? str. 11 Każde okno warto wypełnić wartościową i przemyślaną treścią, ponieważ w ten sposób Twoi potencjalni odbiorcy łatwiej trafią na Twój fanpage, a kiedy to zrobią, nie będą mieli wątpliwości, czym się zajmujesz.
 12. 12. Jak założyć fanpage ? str. 12 Co umieścić na zdjęciu profilowym? Zdjęcie profilowe, w przypadku firmy, powinno przedstawiać logo marki. Będzie to o wiele wygodniejsze dla odbiorców i jednocześnie bardziej estetyczne. Jeśli nie posiadasz odpowiedniego zdjęcia profilowego, możesz dodać je później, jednak lepiej tego nie odkładać na ostatnią chwilę. Pamiętaj, że to po logo odbiorca Cię skojarzy, zatem większa szansa, że polubi Twój fanpage i będzie go śledził. Dlaczego? Bo Cię zna. Po prostu :-).
 13. 13. Jak założyć fanpage ? str. 13 Daj się znaleźć! Założyłeś fanpage, ale to dopiero początek. Czas na uzupełnianie dodatkowych informacji… Jest to żmudne, ale na szczęście wystarczy zrobić to raz i… mieć z głowy ;-). Zacznij od wypełniania informacji widocznych od razu po wejściu na fanpage, czyli np. numer telefonu, adres, e-mail itp. Twoi fani przede wszystkim w tym miejscu będą szukali in- formacji adresowych, dlatego daj im się znaleźć! :-)
 14. 14. Jak założyć fanpage ? str. 14 Pierwsze koty za płoty Dane uzupełnione? W takim razie czas na wypełnianie kolejnych informacji… Nie zrażaj się, już niewiele zostało ;-). Wejdź w “Ustawienia” Twojego fanpage’a.
 15. 15. Jak założyć fanpage ? str. 15 Ustawienia te dotyczą kwestii związanych z ograniczeniami zachowań fanów. Możesz np. ograniczyć dostępność strony (ze względu na kraj czy wiek), ograniczyć możliwość publikowania treści przez fanów, itd.
 16. 16. Jak założyć fanpage ? str. 16 Zastanów się, które rozwiązania będą dla Ciebie najdogodniejsze. Zalecamy jednak nie ograniczać zbytnio “wolności” fanów. Jak już wspomnieliśmy, fanpage opiera się na komunikacji dwukierunkowej i niech tak pozostanie :-).
 17. 17. Jak założyć fanpage ? str. 17 Akcja, reakcja! Co z powiadomieniami? Jeśli chcesz być na bieżąco, pozostaw je włączone. Będziesz wtedy otrzymywał informacje np. o tym, kiedy ktoś skomentuje Twoją treść, napisze do Ciebie lub wspomni o Twojej stronie.
 18. 18. Jak założyć fanpage ? str. 18 role na stronie Jesteś administratorem, zatem masz największe możliwości dokonywania zmian na swojej stronie. Inne role to: Redaktor Moderator Reklamodawca Analityk. Każdy z nich ma przypisane inne możliwości edycji czy podglądu strony.
 19. 19. Jak założyć fanpage ? str. 19 Jak widzisz, nie musisz prowadzić swojego fanpage’a w pojedynkę. Możesz, ale ze względu na “wypadki” losowe, zalecamy przypisać zaufanej osobie funkcję (przynajmniej) Moderatora. Jeśli nie będziesz mógł niczego opublikować ze swojego konta, zaufana osoba będzie mogła zadbać o Twoją stronę. Wypadki losowe, czyli np. blokada konta użytkownika nałożona przez serwis. role na stronie
 20. 20. Jak założyć fanpage ? str. 20 aplikacje W polu ustawień znajduje się zakładka aplikacji. Czy warto z nich korzystać? Zdecydowanie. Pozwolą wyróżnić Ci się na tle konkurencji i zaangażować odbiorców.
 21. 21. Jak założyć fanpage ? str. 21 Aplikacje, ale jakie? Możesz połączyć swoją stronę na Facebooku z innymi kanałami społecznościowymi (np. Instagram, Twitter, Youtube, Pinterest).
 22. 22. Jak założyć fanpage ? str. 22 Możesz także za ich pomocą tworzyć quizy, konkursy, kupony promocyjne i wiele innych. Można je dodawać z pomocą narzędzia Woobox. Niestety, narzędzie jest płatne. Opcja darmowa pozwala “ubrać” w aplikacje tylko jeden fanpage.
 23. 23. Jak założyć fanpage ? str. 23 zdjęcie w tle Wiesz już, co powinno znaleźć się w Twoim zdjęciu profilowym - logo. Co jednak ze zdjęciem w tle? Jeśli nie umieścisz go od razu, Facebook automatycznie umieści tam szare pole, które nijak nie zachęca do pozostania na stronie.
 24. 24. Jak założyć fanpage ? str. 24 zdjecie w tle W zdjęciu w tle możesz zawrzeć np. rodzaj świadczonych usług, slogan pasujący do marki... Może to także być grafika, charakteryzująca Twój biznes. Miej jednak na uwadze, tworząc zdjęcie w tle, że w określonym miejscu zdjęcie profilowe na nie nachodzi. Zobacz poniżej, jak wygląda nasze zdjęcie w tle :-).
 25. 25. Jak założyć fanpage ? str. 25 Grafiki na Facebooku - wymiary Jeśli chcesz stworzyć grafiki, koniecznie musisz wiedzieć, jaki wymiar powinny one mieć. zdjęcie profilowe: 180 x 180 px zdjęcie w tle: 851 x 315 px Wymiary innych grafik, znajdziesz tutaj.
 26. 26. Jak założyć fanpage ? str. 26 kto robi to dobrze? Rzuć okiem, jak prowadzone są powyższe strony. Według nas trzymają naprawdę wysoki poziom i, co najważniejsze, ich komunikaty są dostosowane do odbiorców.
 27. 27. Jak założyć fanpage ? str. 27 powodzenia! Masz już swoją stronę na Facebooku! To fantastyczny początek, ale nie osiadaj na laurach. Dowiedz się także jak tworzyć angażujące treści na Facebooku oraz jak zwiększyć zasięg swoich postów.
 28. 28. Jak założyć fanpage ? str. 28 (+48) 791 169 208office@osomstudio.comwww.osomstudio.com STUDIOOSOM

×