Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

motoFANki 2015

536 views

Published on

Wskazówki, które pomogą zrozumieć zasady pokonywania trasy rajdowej.

Published in: Lifestyle
  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

motoFANki 2015

  1. 1. Jak pokonać trasę Przyjazne abecadło rajdowe Odcinek pierwszy
  2. 2. Witajcie drogie motoFANki Tegoroczny rajd będzie opisany w dwóch formach: - mapa z zaznaczonymi punktami - wierszyk, który wg. mojego kolegi ponoć bardzo lubicie  Cóż więc począć, kiedy miły Pan wręczy Wam na starcie mapę??? Najważniejsze to nie panikować  W końcu robili to faceci (szelmy ale całkiem mili) dla Was, żebyście się fajnie bawiły. Jak wygląda taka mapa zobaczcie same na następnym slajdzie
  3. 3. Tak właśnie wygląda mapa z naniesionymi na nią punktami
  4. 4. Pamiętajcie o jednej, moim zdaniem najważniejszej zasadzie. Jadąc po mapie od punktu do punktu musicie zaplanować przejazd najkrótszą trasą po mapie. Z własnego doświadczenia powiem, że sugerowanie się znajomością miasta raczej nie pomaga, a niejednokrotnie jest odwrotnie. Nie szkodzi więc, że planując trasę wiecie, że ulica którą chcecie pojechać jest jednokierunkowa – nie bierzecie tego pod uwagę – i planujecie przejazd pomimo to. Dopiero zajeżdżając na miejsce dowiadujecie się o tym i zaczynacie planować od tego miejsca na nowo. Pokażę Wam jak to wygląda w praktyce.
  5. 5. Poniżej widzimy dwa punkty znajdujące się na ulicy prosiaczka. Naszym zadaniem jest dojechać z punktu 100 do punktu 120. Jak to zrobić ??? Zgodnie z zasadą najpierw planuj, potem jedź i pamiętaj nie znasz miasta . Pomimo, że wiemy iż część ulicy Prosiaczka jest jednokierunkowa planujemy przejazd właśnie tamtędy, czyli w poniższym przykładzie – planujemy jechać na wprost. Jednak kiedy dojedziemy do skrzyżowania z Kubusia Puchatka wtedy dopiero zauważamy znak i musimy na nowo zaplanować dojazd.
  6. 6. No to znaleźliśmy się na skrzyżowaniu Prosiaczka i Kubusia Puchatka. Poproszę Was zatem o podanie w komentarzach pod prezentacją prawidłowego i zgodnego z tym co już przeczytałyście przejazdu.
  7. 7. Późno już, wystarczy na dzisiaj, jutro kolejna porcja informacji Dobranoc, śpijcie dobrze  (nas czeka jeszcze wiele pracy dzisiaj)

×