Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

СІМ ЧУДЕС СВІТУ

6,941 views

Published on

6 класс

Published in: Entertainment & Humor
 • Login to see the comments

СІМ ЧУДЕС СВІТУ

 1. 1. СІМ ЧУДЕС СВІТУ Виховна година 6 клас
 2. 2. МЕТА <ul><li>Ознайомити з світовими творіннями людського генія </li></ul><ul><li>Виховувати почуття величності побудов </li></ul><ul><li>Розвивати порівняльні характеристики історичних побудов </li></ul>
 3. 3. Сім чудес світу - творіння людського генія, які своєю технічною чи художньою довершеністю викликали подив античного світу. <ul><li>1 .Єгипетські піраміди. 2. &quot;Висячі сади&quot; Семіраміди. 3. Храм Артеміди в Ефесі. 4. Статую Зевса Олімпійського. 5. Мавзолей у Галікарнасі. 6. Колос на острові Родос. 7. Маяк на острові Фарос. </li></ul>
 4. 4. Висячі сади Вавілону
 5. 5. Цариця- дочка богині Деркети і звичайного юнака з людського племені. Дівчинка чудом врятувалася, коли її мати покінчила з собою, втопившись у морі. Красою вона перевершувала всіх дівчат, завдяки чому і стала дружиною Оннеса, першого королівського радника. Коли почалася війна із сусідньою Бактрією, цар Нін ніяк не міг здобути перемоги. Оннес нудився і викликав у табір свою гарну і мудру жінку, яка, прибувши на місце маневрів, напала на ворога з того боку, де були височезні мури, але мало захисників, і одразуж здобула перемогу.Захоплений її хоробрістю, цар обдарував Семіраміду і примусив Оннеса відмовитись від дружини. Таким чином Оннес повісився, а Семіраміда стала царицню, а згодом і царицею-вдовою. Вона заснувала над Єфратом нове місто- Вавилон, правила мудро і розважливо. Коли її син вирішив що вона вже надто довго править країною і хотів її вбити, Семіраміда сама передала йому владу, вийшла на балкон, обернулася на голубку й відлетіла просто в безсмертя.
 6. 6. Храм Артеміди в Ефесі
 7. 7. Храм Артеміди, грецької богині рослинного і тваринного світу, а згодом - місяця, був розташований в Ефесі, на узбережжі Малої Азії. Була то найбільша грецька святиня: 105 м заввишки. Перед будівлею було поставлено велику статую Артеміди: два ряди по 8 колон, що сягали 18м заввишки, прикрашало фассад храму, 2 ряди по 8 стояло ззаду і 2 по 20 височіло з кожного боку. Храм Артеміди, як не прикро, уславлений був ще й історією свого знищення. Ім'я людини, яка спалила цей шедевр, мало бути, за рішенням ефейської ради назавжди викреслене з людської пам'яті, адже вона скоїла цей злочин задля того, щоб прославитися у віках. Тому в офіційних документах злочинця називали: &quot;один божевільний“ Та завдяки балакучості історика Феопомпа ім'я Герострат таки залишилося в каналах історії. Олександр Великий, вступивши в Ефес, звелів відбудувати храм. Архітектор Дейнократ обмежився тим, що скопіював колишній проект, вважаючи, що в ньму немає чого поліпшувати. Більше ніж півтисячі років по тому храм височів. У 263 р. до н.е. споруда була спустошена готами, а землетрус 389 року дорушив справу, перетворивши храм на руїни
 8. 8. Колос Родоський
 9. 9. Статуя родоського бога Сонця Геліоса стояла на воді до порту Родос на острові, що мав ту саму назву. Колос родоський збудований близько 290р. до н.е. Харесом з Ліндоса.У стародавні часи був найвищим мідним пам'ятником - 36м. заввишки. Між його розставленими ногами начебто могли пропливти кораблі. Філон так описував цю ситуацію: &quot;Митець використав на свій твір стільки міді, що на його відкриття не вистачило наявних запасів, і довелось звертатись за допомогою до мідних копалень усього світу. Чи не тому засипав Зевс родосців таким багатством, щоб вони віддали його на вшанування Геліоса й поставили статую, яка сягає від землі до неба?“ Можна гадати, що Колос родоський був заважкий навіть для самої землі. Вона бо витримала його на собі всього близько п'ятдесяти років. &quot;Навіть лежачи, був він ще чудом світу&quot;, – пише Пліній. Для істориків загадковим залишається питання, як же спромоглися родоські спорудити статую таких розмірів?.. Очевидно Харес&quot; відлив та поставив Колосові ноги, потім шматок за шматком відливав інші частини тіла і з'єднував їх із тими частинами, що вже стояли&quot;.
 10. 10. Мавзолей в Галікарнасі
 11. 11. Галікарнас - це перше місто дорійських греків. А ще це батьківщина батька історії Геродота. Найпалкіше кохання з усіх, які збереглися в людській пам'яті за останніх п'ять тисяч років. Артемісії не пощастило: її почуття не оспівали поети, але найкращі будівничі і скульптори спорудили пам'ятник її коханню - п'яте чудо світу. Історія Артемісії дійшла лише у &quot;фактографічному записів&quot; Плінія й Галлія; &quot;Кажуть, що любов Артемісії до свого чоловіка була сильніша від усіх поетичних творів про кохання й триваліша, ніж людські пристрасті. Коли прийшла до Мав зола смерть, вона, плачучи й заламуючи руки, спалила його тіло на вогнищі і влаштувала пишні похорони. З великого жалю по чоловікові потовкла його спалені кості на порох, змішала їх з духами, розбавила водою і випила&quot;. &quot;І ще виявляла багато інших ознак пристрасного кохання. З надзвичайним зусиллям та щедрістю збудувала вона для увічнення його пам'яті цю найславетнішу гробницю, таку прекрасну, що вважають її одним з семи чудес усіх країн світу.
 12. 12. Єгипетські піраміди
 13. 13. Найбільша з них - піраміда фараона Хеопса ( близько 2680-2560 до н.е.). Ця Гробниця розташована поблизу місцевості Гіза. Має вигляд піраміди з квадратною основою (довжина сторони 233м.). Висота її сягала 147м. Кубатура її дорівнює 2521 тис.м ³ . Чому піраміди вважають за чудо? За їхню могутність і &quot;Гори каміння, що звелися на горах каміння&quot;, - говорить Філон. За їхню велич: &quot;Гідний подиву архітектонічний задум, який не може бути перевершений&quot;, -каже Гете. За свій вік: &quot;Усе на світі боїться часу, але час боїться пірамід&quot;, – говорить арабська приказка.
 14. 14. Статуя Зевса в Олімпії
 15. 15. Статуя Зевса Олімпійського, перш за все, вражає тим, що порівняно з творіннями мільйонів рук - пірамідами, зіккуратами, вавилонськими мурами, була витвором однієї людини, Фідія. Крім того, вона вражала своєю колосальністю. За найскромнішими даними вона без п'єдесталу сягала дев'яти метрів. Страбонові здавалось, що навіть Зевсів храм був для неї малий :&quot;Вона така висока, що, незважаючи на значну висоту храму, складається враження, ніби художник порушив закони пропорції, бо сидячий Зевс сягає аж до стелі, отже, з першого погляду видно, що б він захотів устати, то треба було б знести дах.“ Вражала також коштовність статуї . Одяг Зевса та його волосся були з золота, неприкриті частини тіла зі слонової кості, трон з кедрового дерева, інкрустованого чорним деревом і самоцвітами. Коли Фідій поставив статую в храмі, приголомшені відвідувач і питали його, за яким зразком він її створив: чи сам піднявся на Олімп, щоб побачити Зевса, чи Зевс зійшов з Олімпу, щоб йому показатись. Фідій відповів, що створив статую за 528-530 рядками першої пісні &quot;Іліади&quot;.
 16. 16. Маяк на острові Форес

×