Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

İçerik Pazarlaması Nedir?

2,599 views

Published on

Günümüzde giderek popülerliği artan "İçerik Pazarlaması" nedir ve hangi markalar tarafından kullanılıyor?

Published in: Business
 • ⇒⇒⇒WRITE-MY-PAPER.net ⇐⇐⇐ has really great writers to help you get the grades you need, they are fast and do great research. Support will always contact you if there is any confusion with the requirements of your paper so they can make sure you are getting exactly what you need.
     Reply 
  Are you sure you want to  Yes  No
  Your message goes here

İçerik Pazarlaması Nedir?

 1. 1. Amerika'daki firmaların %93'ü içerik pazarlamasını aktif olarak kullanıyorlar.
 2. 2. Tüketicilerin %60'ı şirket sitesinde bir içeriği okuduktan sonra firmaya karşı daha pozitif hissediyorlar.
 3. 3. Nedir Bu İçerik Pazarlaması?
 4. 4. • Blog Yazıları Yazmak • Broşürler Oluşturmak • Ürününüzün Muhteşem Özelliklerini Anlatan Yazılar Yazmak • Sürekli Ürünleriniz Hakkında Mailler Göndermek • Sosyal Medya, Ebook ve Diğer İçerik Araçlarını Ürün Tanıtımı İçin Kullanmak
 5. 5. • Blog Yazıları Yazmak • Broşürler Oluşturmak • Ürününüzün Muhteşem Özelliklerini Anlatan Yazılar Yazmak • Sürekli Ürünleriniz Hakkında Mailler Göndermek • Sosyal Medya, Ebook ve Diğer İçerik Araçlarını Ürün Tanıtımı İçin Kullanmak
 6. 6. İçerik pazarlaması, B2B ve B2C firmaların müşteri kazanmak, marka tanınırlığını arttırmak veya bunun gibi belirleyeceği pazarlama hedeflerinin ardından, kazamak istediği potansiyel müşterilerin sorunlarına, problemlerine çözüm olabilecek eğitici ve yararlı içeriklerin üretilmesidir.
 7. 7. Sosyal Medya bir içerik kanalıdır. Video bir içerik kanalıdır. Ebook bir içerik kanalıdır. Blog Yazıları bir içerik kanalıdır.
 8. 8. İçerik Pazarlaması İle; • Yeni Müşteriler Kazanabilirsiniz • Marka Tanınırlığınızı Arttırabilirsiniz • Sektördeki Tecrübenizi Kanıtlayabilirsiniz • Ürettiğiniz içerikler, potansiyel Müşterileriniz ile güven inşa etmenizi sağlar.
 9. 9. Hangi Firmalar Tarafından İçerik Pazarlaması Kampanyaları Yürütülüyor?
 10. 10. 1.Coca Cola Merak Ettim Coca cola’yı aktif olarak tüketenlerin ve aklında sorusu olan kişilerin sorularını cevaplamaya yönelik soru-cevap platformu oluşturulmuş, isteyen kişiler buradan coca-cola ile aklına takılan soruları iletip cevaplar alabiliyorlar.Üstelik sorulan sorulara özel video çekimleri gerçekleştirilip o şekilde sorularada cevaplar veriliyor.Böyle bir platform ile hedef kitleye ulaşmak ve onların sorunlarını çözme konusuna ayrıca Video ve yazılı içerik konusuna iyi bir örnek olabilir.
 11. 11. 2. Head&Shoulders'ın Gerçekler Sayfası Head&Shoulders Türkiye'nin burada içerik pazarlamasında "rehberler" kanalını kullanarak ürününü eğiterek pazarlaması en iyi örnek olabilir.Burada saç bakımı konusunda sorun yaşayan insanları hedef alarak, onların sorunları çözüm getirebilecek, eğitici içerikler üretmesi hedef kitlesinin Head&Shoulders'ı kullanmasını sağlayabilir.
 12. 12. 3. American Express'in Forumu American Express bir kredi kartı türü.2007 yılında bu şirket küçük ölçekli iş sahiplerinin birşeyler öğrenmesini sağlamak için bir platform oluşturuyor ve bu platform üzerinden dijital dergiler yayınlayarak uzmanların görüşlerine ve fikirlerine yer veriyor.2009 yılında bu platformun üzerine sosyal bir ağ kuruluyor ve bu ağ üzerinden küçük ölçekteki iş sahipleri birbirileri ile bilgi paylaşımı yapabilecekleri bir ortam oluşuyor. Bu oluşturulan platform sadece küçük ölçeklilere yardım etmekle kalmayıp American Express'inde gelişmesine katkı sağlıyor.Bunun sayesinde sadece foruma 5 milyon ziyaretçi alırken bununla birlikte Twitter'daki takipçi sayısı 700.000 ve Facebook'ta 5 milyon beğeniye ulaşıyorlar.
 13. 13. 4.SAP Innovation Blog Blog yazıları, diğer bir önemli içerik pazarlaması kanalı.Blog yazıları, hedef kitleniz ile direk iletişim kurabileceğiniz önemli bir kanaldır.SAP bu konuda hedef kitlesinin sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm getirebilecek onları tek bir platformda toplayabileceği kanalı blog olarak görmüş.Hedef kitlesine ulaşım konusunda izlediği yöntem, tamamen hedef kitleyi eğitmeye odaklı içeriklerin üretilmesi ise onlara başarıyı getirmiş.
 14. 14. 5. IBM City One IBM'nin "Sim City" tarzında çıkardığı bu oyunda 4 farklı alanda(bankacılık, tekstil, tarım,su) yönetim yapıyorsunuz ve buradaki sorunları çözmeye çalışıyorsunuz.Dünya'da 130 ülkede, 20.000'den fazla kişi tarafından oynandı.İçerik kanalı olarak "gamification" olarak adlandırılan bu kanal ile oyunlaştırılarak insanlara bilgi aktarılıyor.
 15. 15. İçerik pazarlamasını kullanan firmaların büyüme hızı
 16. 16. Normal yollarla büyümeye çalışan firmanın hızı
 17. 17. İçerik Pazarlaması Planınızı Bugün İnşa Etmeye Başlayın: http://emrekiran.net/icerik-pazarlamasi/
 18. 18. Teşekkürler. Emre Kıran İçerik Pazarlaması Danışmanı aemrekiran@gmail.com

×