Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Prezentacja

3,598 views

Published on

Published in: Education
  • Login to see the comments

  • Be the first to like this

Prezentacja

  1. 1. HEJ JESTEM STUDENTKĄ IV ROKU PEDAGOGIKI SPECJALNEJ A MOJĄ SPECJALIZACJĄ JESTOLIGOFRENOPEDAGOGIKA CZYLI PEDAGOGIKA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH UMYSŁOWO.
  2. 2. W WOLNYCH CHWILACH JESTEM WOLONTARIUSZKĄ WPRZEDSZKOLU Z ODDZIAŁAMI SPECJALNYMI W KTÓRYCH ZNAJDUJĄ SIĘ DZIECI Z AUTYZMEM I TAM WŁAŚNIE ZACIEKAWIŁY MNIE ZAJĘCIA Z DOGOTERAPII...
  3. 3. Dogoterapia jest to metoda wspomagająca proces rehabilitacji i terapii z udziałem odpowiednio wyszkolonych psów w celu pomocy osobom niepełnosprawnym i nieprzystosowanym społecznie.
  4. 4. Największym plusem terapii jest fakt, że cały proces rehabilitacyjny ukryty jest wzabawie. Dzieci skupiają swoją uwagę na psach i nawet nie zauważają tego, że właśnie wykonują jakieś niekoniecznie lubiane przez nie ćwiczenia. Kolejną zaletą dogoterapii jest to, że pies bardzo silnie działa na motywację, dzieci bardzo chętnie przychodzą na takie zajęcia.
  5. 5. DLATEGO MOIM MARZENIEM JEST KONTYUOWAĆ NAUKĘ NA STUDIACHPODYPLOMOWYCH I ZOSTAĆ W PRZYSZŁOŚCI DOGOTERAPEUTĄ. SPRAWIAĆ BY NA TWARZACH CHORYCH DZIECI POJAWIAŁ SIĘ UŚMIECH !!! 

×