Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Śniadanie Daje Moc

170 views

Published on

 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

Śniadanie Daje Moc

 1. 1. Dzień Zdrowego Śniadania 8 listopada 2013 Szkoła Podstawowa nr 107 im. Piotra Włostowica we Wrocławiu klasa 3a Wychowawca Agata Sernecka
 2. 2. Do Dnia Zdrowego Śniadania przygotowywaliśmy się przez kilka kolejnych zajęć. Rozmawialiśmy o piramidzie żywieniowej, o witaminach zawartych w owocach i warzywach, o przetworach i aktywnym stylu życia. Przygotowaliśmy różnorodne prace plastyczne, metaplany i książkę kucharską pt. „Jarzynowe smaki”. Maskotki ze szmatek i warzywa z bibułki.
 3. 3. Oto nasza książka kucharska, w której można znaleźć ciekawostki o warzywach i przepisy na smaczne potrawy.
 4. 4. W dniu 8 listopada w naszej szkole odbyła się „Jesienna uczta”. Wszystkie klasy młodsze przedstawiły występy artystyczne oraz obejrzały prezentację na temat jesiennych przetworów i znaczenia witamin.
 5. 5. W klasie przygotowaliśmy zdrowe i smaczne kanapki i sałatki. Obowiązkowo w naszych daniach pojawiły się warzywne i owocowe dodatki.
 6. 6. Oto nasze potrawy.
 7. 7. Każda klasa przygotowała jesienny stół. Na naszym stole znalazły się dary pól, sadów, ogrodów i lasów. Nie zabrakło pysznych przetworów i przekąsek. Wszyscy mogli skosztować tych smakołyków.
 8. 8. Ale pyszne! Mniam, mniam...
 9. 9. Dzień Zdrowego Śniadania to świetny pomysł na wspaniałą zabawę i naukę prawidłowego odżywiania się. Bardzo podoba nam się to jesienne święto!
 10. 10. Dzięki takim akcjom wiemy, jak dbać o zdrowie! Dziękujemy!

×