SlideShare a Scribd company logo
1 of 3
Rəcəbova Əfsanə Tahir qızı
Məktəb:İsmayıllı şəhər 5 saylı orta məktəb
Sinif:V sinif
Fənn:Fransız dili
Mövzu:Fransa və Azərbaycanın görməli yerləri
Standartlar.
1.1.1.Müraciətlər zamanı sadə sualları cavablandırır.
2.1.2.Kiçikhəcmli dialoqlarda iştirak edir.
3.1.2.Mətndəki sözləri düzgün tələffüzlə oxuyur.
4.1.2.Gördüyü əşya və hadisələrin adını yazır.
Məqsəd.
1.Fransanın görməli yerləri ilə tanış olmaq.
2.Azərbaycanın görməli yerləri ilə tanış olmaq.
3.Şagirdlərin dünyagörüşünü artırmaq.
4.Azərbaycanın və Fransanın görməli yerlərini fərqləndirmək.
İnteqrasiya.
1.La geographie
2.L′histoire
3.Le dessin

İş forması.
Qruplar üzrə iş

İş üsulu.
Karusel
Dərsdən gozlənilən nəticələr.
1.Sualları cavablandıra bilir
2.Dialoqlarda iştirak edir
3.Sözləri düzgün tələffüzlə oxuya bilir
4.Əşya və hadisələrin adını yaza bilir

Resurslar.
Kitablar,şəkillər,internet

Dərsin gedişi.
Motivasiya: Bu şəkillər sizə nəyi xatırladır?

Tədqiqat sualı:
1.D′apres-vous qu′est-ce que attirent les touristes aux pays?
2.D′apres-vous quel est le caracteristique qui differencie les pays de l′un de l
′autre?

Tədqiqatın aparılması:
Şagirdlər 3 qrupa bölünür.İşçi vərəqləri paylanır.

Premier groupe:

“LOUVRE”

1.Utilisez des mots et faites une phrase: divise, deux, la Seine, parties, Paris, en.
2.Traduisez en azerbaidjanais: “Paris est la capitale de la France.C′est la plus
grande ville en France”.
Deuxieme groupe: “EİFFEL”
1.Regardez les photos et chosissez les monuments historiques d′Azerbaidjan.
2.Faites un dialogue.
Troisieme groupe: “SEİNE”
1.Regardez les photos et choisissez les monuments historiques de la France.
2.Traduisez en français: “Fransa Avropanın qərbində yerləşir”.

Yaradıcı tətbiqetmə.
Öyrəndiyiniz söz və ifadələrdən istifadə edərək “Ən çox sevdiyim tarixi abidə”
mövzusunda kiçikhəcmli inşa yazın.

Qiymətləndirmə.

More Related Content

Viewers also liked

нестандартное оборудование
нестандартное оборудованиенестандартное оборудование
нестандартное оборудованиеSvetlana Shvetsova
 
Director case study
Director case studyDirector case study
Director case studyWillJones360
 
Pengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologis
Pengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologisPengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologis
Pengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologisZuha Farhana
 
Cook_presentation
Cook_presentationCook_presentation
Cook_presentationcookmat7
 
Catalogo digital
Catalogo digitalCatalogo digital
Catalogo digitalKaa Cometto
 

Viewers also liked (6)

нестандартное оборудование
нестандартное оборудованиенестандартное оборудование
нестандартное оборудование
 
Director case study
Director case studyDirector case study
Director case study
 
13122014
1312201413122014
13122014
 
Pengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologis
Pengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologisPengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologis
Pengelolaan kelas secara fisik dan pengelolaan ruang secara psikologis
 
Cook_presentation
Cook_presentationCook_presentation
Cook_presentation
 
Catalogo digital
Catalogo digitalCatalogo digital
Catalogo digital
 

əFsanə

  • 1. Rəcəbova Əfsanə Tahir qızı Məktəb:İsmayıllı şəhər 5 saylı orta məktəb Sinif:V sinif Fənn:Fransız dili Mövzu:Fransa və Azərbaycanın görməli yerləri Standartlar. 1.1.1.Müraciətlər zamanı sadə sualları cavablandırır. 2.1.2.Kiçikhəcmli dialoqlarda iştirak edir. 3.1.2.Mətndəki sözləri düzgün tələffüzlə oxuyur. 4.1.2.Gördüyü əşya və hadisələrin adını yazır. Məqsəd. 1.Fransanın görməli yerləri ilə tanış olmaq. 2.Azərbaycanın görməli yerləri ilə tanış olmaq. 3.Şagirdlərin dünyagörüşünü artırmaq. 4.Azərbaycanın və Fransanın görməli yerlərini fərqləndirmək. İnteqrasiya. 1.La geographie 2.L′histoire 3.Le dessin İş forması. Qruplar üzrə iş İş üsulu. Karusel
  • 2. Dərsdən gozlənilən nəticələr. 1.Sualları cavablandıra bilir 2.Dialoqlarda iştirak edir 3.Sözləri düzgün tələffüzlə oxuya bilir 4.Əşya və hadisələrin adını yaza bilir Resurslar. Kitablar,şəkillər,internet Dərsin gedişi. Motivasiya: Bu şəkillər sizə nəyi xatırladır? Tədqiqat sualı: 1.D′apres-vous qu′est-ce que attirent les touristes aux pays? 2.D′apres-vous quel est le caracteristique qui differencie les pays de l′un de l ′autre? Tədqiqatın aparılması: Şagirdlər 3 qrupa bölünür.İşçi vərəqləri paylanır. Premier groupe: “LOUVRE” 1.Utilisez des mots et faites une phrase: divise, deux, la Seine, parties, Paris, en. 2.Traduisez en azerbaidjanais: “Paris est la capitale de la France.C′est la plus grande ville en France”. Deuxieme groupe: “EİFFEL” 1.Regardez les photos et chosissez les monuments historiques d′Azerbaidjan.
  • 3. 2.Faites un dialogue. Troisieme groupe: “SEİNE” 1.Regardez les photos et choisissez les monuments historiques de la France. 2.Traduisez en français: “Fransa Avropanın qərbində yerləşir”. Yaradıcı tətbiqetmə. Öyrəndiyiniz söz və ifadələrdən istifadə edərək “Ən çox sevdiyim tarixi abidə” mövzusunda kiçikhəcmli inşa yazın. Qiymətləndirmə.