SlideShare a Scribd company logo
1 of 7
RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN

Mata pelajaran                            Isi Pembelajaran                           Catatan / Impak
    Kelas
    Masa


Pendidikan Seni   BIDANG :Membentuk Dan Membuat Binaan
Visual
                  TAJUK : Topeng
Tahun 6Bakti
                  SUB TAJUK : Topeng Muka 3D
12 Ogos 2012
                  OBJEKTIF   :
9 – 10 pagi         i. Menghasilkan topeng muka 3D.
                   ii. Menggunakan pelbagai alatan dan bahan untuk
30 Orang               menghasilkan topeng.

                  HASIL PEMBELAJARAN:
                  Pada akhir pembelajaran, murid dapat :
                     i. Melatih diri untuk bekerja dengan lebih tekun, teratur dan
                        cermat.
                    ii. Mempertingkatkan kemahiran memilih dan menggunakan
                        alat, bahan, teknik serta proses membuat topeng 3D.
                   iii. Berbangga dengan hasil kerja sendiri dan rakan.

                  Pengetahuan sedia ada murid :
                    i. Murid mahir mengguntingdan membalut kotak sebelum ini.
                   ii. Murid telah sedia maklum tentang kegunaan setiap alatan
                       yang dibawa.
Nilai murni : Keseronokan, tolong menolong dan berhati-hati

Kemahiran berfikir : Membuat turutan, menyusun dan
                     menghubung kait.

Alat dan bahan : kotak, kertas warna, bulu ayam, bola ping pong,
                 cawan kertas, pinggan kertas, gam dan gunting.

Bahan Bantu Mengajar (BBM) :
   i. Jigsaw puzzle (topeng).
  ii. Persembahan multimedia bahan dan alat yang digunakan,
      langkah-langkah membuat topeng dan kepentingan
      membentuk dan membuat binaan.
 iii. Persembahan video langkah-langkah membuat topeng.
 iv.  Beberapa contoh topeng muka.
Langkah                      Isi Pelajaran                        Aktiviti P&P                Catatan
 Pengajaran /
    Masa

Set Induksi     Mempamerkan jigsaw puzzle berbentuk        Guru mempamerkan jigsaw      Nilai : Keseronokan
(5minit)        topeng di papan hitam.                     puzzle berbentuk topeng muka
                                                           di papan hitam.              BBM :Jigsaw puzzle

                                                           Guru meminta enam orang
                                                           murid keluar ke depan bilik
                                                           darjah.

                                                           Guru memberi enam keping
                                                           jigsaw puzzle kepada enam
                                                           murid tersebut.

                                                           Guru meminta enam murid
                                                           tersebut menyiapkan jigsaw
                                                           puzzle di papan hitam.


                Menyoal soalan:                            Bersoal jawab dengan murid
                1. Apakah bentuk yang terdapat di dalam    tentang bentuk jigsaw puzzle
                   jigsaw puzzle ini?                      tersebut.
                2. Apakah yang terdapat pada topeng muka
                   ini?

                Contoh jawapan:
                1. Topeng muka
                2. Mata, hidung dan mulut.
Langkah 1   Pengenalan tajuk pelajaran hari ini iaitu   Guru memberitahu murid        Nilai : Keseronokan
(5 minit)   membentuk dan membuat binaan topeng         bahawa mereka perlu
            muka 3D .                                   membina topeng 3D.
                                                                                      BBM : Persembahan
                                                        Guru memberitahu maksud 3D    multimediatentang
            Penerangan maksud 3D.                       iaitu obek 3 dimensi yang     alatan yang diperlukan
                                                        mempunyai lebar, tinggi dan   dan beberapa contoh
                                                        kedalaman.                    topeng muka 3D.

            Menunjukkan beberapa contoh topeng muka     Guru menunjukkan beberapa
            3D.                                         contoh topeng muka 3D.        KBKK :
                                                                                      Menghubungkait




            Contoh topeng muka 3D

                                                        Guru menerangkan alatan
            Penerangan tentang alatan yang diperlukan   yang dugunakan sambil
            mengikut kegunaannya untuk membuat          menunjukkan persembahan
            model kuda kepang.                          multimedia.

                                                        Murid dapat menyenaraikan
            1. Kotak
                                                        alat dan bahan untuk
            2. Kertas warna
                                                        membina topeng 3D.
            3. Cawan kertas
            4. Pinggan kertas
            5. Bola ping pong
            6. Bulu ayam
7. Gunting
             8. Gam




Langkah 2    Penerangan tentanglangkah-langkah untuk     Guru menunjukkan langkah-    Nilai : Keseronokan
(15 minit)   menghasilkan topeng muka 3D.                langkah untuk menghasilkan
                                                         topeng muka 3D dengan        BBM : Persembahan
                                                                                      multimedia dan
                                                         menggunakan persembahan
                                                                                      persembahan
                                                         multimedia dan persembahan   videotentang cara-cara
                                                         video.                       membina topeng muka
                                                                                      3D dan .

             Langkah-langkah penghasilan topeng muka     Guru tunjuk cara bagi        KBKK: Menyusun,
             3D:                                         menghasilkan topeng muka     Membuat turutan.
                                                         3D.

             1. Balut kotak dengan kertas warna.         Murid memberi tumpuan
                                                         sepenuhnya semasa guru
             2. Gunakan bola ping pong sebagai mata.
                                                         membuat tunjuk cara.
             3. Gunakan cawan kertas sebagai hidung.
                                                         Murid-murid dapat
             4. Hiaskan kotak tersebut dengan bulu       menyatakan langkah-langkah
                ayam sebagai rambut dan pinggan kertas   untuk membina topeng muka
                sebagai mulut.                           3D.
Langkah 3        Murid menjalankan aktiviti membuat kuda        Guru meminta murid-murid       Nilai : Keseronokan,
                 kepang.                                        mengeluarkan bahan dan         Tolong menolong,
(25 minit)                                                      alatan.                        Berhati-hati.

                                                                Guru meminta murid membina     KBKK : Menyusun,
                                                                topeng mengikut langkah-       membuat turutan.
                                                                langkah yang telah
                                                                ditunjukkan.

                                                                Guru memberi bantuan
                                                                kepada murid-murid yang
                                                                tidak faham.

                                                                Guru membimbing murid
                                                                dalam membina topeng muka
                                                                dan menambahbaikkan hasil
                                                                kerja murid.

                                                                Murid dapat membina topeng
                                                                muka 3D dengan bantuan
                                                                guru.



Sesi Apresiasi   Sesi apresiasi dan refleksi hasil karya yang   Murid berasa gembira dengan    Nilai : Keseronokan
Dan Refleksi     dihasilkan oleh murid:                         hasil karya masing-masing.
(5 minit)
                    -   Baik                                    Murid dapat menilai tahap
                    -   Sederhana                               keupayaan masing-masing.
                    -   Kurang memuaskan


                 Guru mempamerkan hasil kerja murid sambil      Murid dapat berinteraksi dan
membuat ulasan.                       menyatakan pendapat tentang
                                                  karya rakan lain.




Penutup     Merumus hasil kerja murid.            Guru merumus hasil kerja      Nilai : Keseronokan
(5 minit)                                         murid.
            Dua soalan menguji minda:
                                                                                BBM : Persembahan
                                                  Guru menerangkan
                                                                                multimedia kepentingan
            1. Apakah langkah-langkah membina     kepentingan bidang            membentuk dan
               topeng 3D?                         membentuk dan membuat         membuat binaan dalam
            2. Apakah kepentingan membentuk dan
                                                  binaan dalam PSV.             PSV.
               membuat binaan?

                                                  Murid dapat menyatakan
                                                  beberapa kepentingan
                                                  membentuk dan membuat
                                                  binaan.

More Related Content

What's hot

Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)Ratna Syazana
 
Rancangan pengajaran harian pendidikan seni
Rancangan pengajaran harian pendidikan seniRancangan pengajaran harian pendidikan seni
Rancangan pengajaran harian pendidikan senieeiwee
 
Rancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaan
Rancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaanRancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaan
Rancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaanSalihin Leen
 
psv t4 Pembentangan boneka
psv t4 Pembentangan bonekapsv t4 Pembentangan boneka
psv t4 Pembentangan bonekashare with me
 
Membentuk dan membuat binaan topeng muka
Membentuk dan membuat binaan   topeng mukaMembentuk dan membuat binaan   topeng muka
Membentuk dan membuat binaan topeng mukaAzie Zainal
 
Kumpulan 7
Kumpulan 7Kumpulan 7
Kumpulan 7celestie
 
Kumpulan 7
Kumpulan 7Kumpulan 7
Kumpulan 7celestie
 
Persediaan mengajar pendidikan seni visual tanglung
Persediaan mengajar pendidikan seni visual  tanglungPersediaan mengajar pendidikan seni visual  tanglung
Persediaan mengajar pendidikan seni visual tanglungAlyana Azmi
 
Rph Membuat Binaan Tahun 6
Rph Membuat Binaan Tahun 6Rph Membuat Binaan Tahun 6
Rph Membuat Binaan Tahun 6Nor Shahirah
 
Rph Menggambar tahun 6
Rph Menggambar tahun 6Rph Menggambar tahun 6
Rph Menggambar tahun 6Nor Shahirah
 
Rph Pend.Seni - Tanglung
Rph Pend.Seni - TanglungRph Pend.Seni - Tanglung
Rph Pend.Seni - TanglungHui Chew
 
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capanRancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capanSalihin Leen
 
Krp 3974 latihan mengajar minggu ke 8
Krp 3974  latihan mengajar minggu ke 8Krp 3974  latihan mengajar minggu ke 8
Krp 3974 latihan mengajar minggu ke 8che aishah abd aziz
 
Rph kssr dunia seni visual tahun 2
Rph kssr dunia seni visual tahun 2Rph kssr dunia seni visual tahun 2
Rph kssr dunia seni visual tahun 2Ahmad NazRi
 
2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...
2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...
2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...Selvasangeetha Selvarajan
 
Rph kssr menggambar
Rph kssr menggambarRph kssr menggambar
Rph kssr menggambarLily Suzana
 
rph psv boneka membentuk dan membuat binaan
rph psv boneka membentuk dan membuat binaanrph psv boneka membentuk dan membuat binaan
rph psv boneka membentuk dan membuat binaan'Sahrul Hafizi'
 
Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1
Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1
Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1emynfz
 

What's hot (20)

Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
Rancangan Pengajaran Harian Pendidikan Seni Visual (Masalah Pembelajaran)
 
Rancangan pengajaran harian pendidikan seni
Rancangan pengajaran harian pendidikan seniRancangan pengajaran harian pendidikan seni
Rancangan pengajaran harian pendidikan seni
 
Rph seni
Rph seniRph seni
Rph seni
 
Rancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaan
Rancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaanRancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaan
Rancangan pengajaran harian mencorak dan membuat rekaan
 
psv t4 Pembentangan boneka
psv t4 Pembentangan bonekapsv t4 Pembentangan boneka
psv t4 Pembentangan boneka
 
Membentuk dan membuat binaan topeng muka
Membentuk dan membuat binaan   topeng mukaMembentuk dan membuat binaan   topeng muka
Membentuk dan membuat binaan topeng muka
 
Kumpulan 7
Kumpulan 7Kumpulan 7
Kumpulan 7
 
Kumpulan 7
Kumpulan 7Kumpulan 7
Kumpulan 7
 
Contoh rph seni
Contoh rph seniContoh rph seni
Contoh rph seni
 
Persediaan mengajar pendidikan seni visual tanglung
Persediaan mengajar pendidikan seni visual  tanglungPersediaan mengajar pendidikan seni visual  tanglung
Persediaan mengajar pendidikan seni visual tanglung
 
Rph Membuat Binaan Tahun 6
Rph Membuat Binaan Tahun 6Rph Membuat Binaan Tahun 6
Rph Membuat Binaan Tahun 6
 
Rph Menggambar tahun 6
Rph Menggambar tahun 6Rph Menggambar tahun 6
Rph Menggambar tahun 6
 
Rph Pend.Seni - Tanglung
Rph Pend.Seni - TanglungRph Pend.Seni - Tanglung
Rph Pend.Seni - Tanglung
 
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capanRancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
Rancangan pengajaran harian (kssr) bidang menggambar teknik capan
 
Krp 3974 latihan mengajar minggu ke 8
Krp 3974  latihan mengajar minggu ke 8Krp 3974  latihan mengajar minggu ke 8
Krp 3974 latihan mengajar minggu ke 8
 
Rph kssr dunia seni visual tahun 2
Rph kssr dunia seni visual tahun 2Rph kssr dunia seni visual tahun 2
Rph kssr dunia seni visual tahun 2
 
2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...
2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...
2.0 rancangan pengajaran harian yang menggunakan gabungan pendidikan seni vis...
 
Rph kssr menggambar
Rph kssr menggambarRph kssr menggambar
Rph kssr menggambar
 
rph psv boneka membentuk dan membuat binaan
rph psv boneka membentuk dan membuat binaanrph psv boneka membentuk dan membuat binaan
rph psv boneka membentuk dan membuat binaan
 
Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1
Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1
Rph kraf tradisional (anyaman kelarai mata bilis) kssr thn 1
 

Viewers also liked

Tarsia - Mets 2014
Tarsia - Mets 2014Tarsia - Mets 2014
Tarsia - Mets 2014metscarnival
 
Tema haiwan liar ( topeng )
Tema haiwan liar ( topeng )Tema haiwan liar ( topeng )
Tema haiwan liar ( topeng )Isma Zieda
 
Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2share with me
 
Bentuk n bina bina topeng 3 d
Bentuk n bina bina topeng 3 dBentuk n bina bina topeng 3 d
Bentuk n bina bina topeng 3 dLily Suzana
 
Topeng serkup arnab
Topeng  serkup arnabTopeng  serkup arnab
Topeng serkup arnabSuri Ju-it
 
RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek SahajaRPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek Sahajacikgumar2012
 
Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2
Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2
Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2share with me
 
CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)
CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)
CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)Ismail Mamat
 
Nikki the hungry dinosaur
Nikki the hungry dinosaurNikki the hungry dinosaur
Nikki the hungry dinosaurAmanda Harris
 
3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belanda
3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belanda3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belanda
3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belandaKarsodikromo Yatiman
 
Retailin france 2011_kh
Retailin france 2011_khRetailin france 2011_kh
Retailin france 2011_khAllystephen
 
8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...
8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...
8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...Moscow State University
 
3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancis
3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancis3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancis
3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancisKarsodikromo Yatiman
 
Sonipat utility p pt.
Sonipat utility p pt.Sonipat utility p pt.
Sonipat utility p pt.9215811330
 

Viewers also liked (20)

Tarsia - Mets 2014
Tarsia - Mets 2014Tarsia - Mets 2014
Tarsia - Mets 2014
 
Tema haiwan liar ( topeng )
Tema haiwan liar ( topeng )Tema haiwan liar ( topeng )
Tema haiwan liar ( topeng )
 
Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2Ds dunia seni visual thn 2
Ds dunia seni visual thn 2
 
Bahasa seni
Bahasa seniBahasa seni
Bahasa seni
 
Bentuk n bina bina topeng 3 d
Bentuk n bina bina topeng 3 dBentuk n bina bina topeng 3 d
Bentuk n bina bina topeng 3 d
 
Topeng
TopengTopeng
Topeng
 
Topeng serkup arnab
Topeng  serkup arnabTopeng  serkup arnab
Topeng serkup arnab
 
RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek SahajaRPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
RPH (Slot) 1 Subjek Sahaja
 
Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2
Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2
Panduan pengajaran dunia seni visual thn 2
 
CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)
CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)
CONTOH RPH PRASEKOLAH (bahasa inggeris)
 
Emk terkini
Emk terkiniEmk terkini
Emk terkini
 
Nikki the hungry dinosaur
Nikki the hungry dinosaurNikki the hungry dinosaur
Nikki the hungry dinosaur
 
3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belanda
3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belanda3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belanda
3.1.2.1 perdagangan dan perniagaan portugal dan belanda
 
Man goes smooth
Man goes smoothMan goes smooth
Man goes smooth
 
Retailin france 2011_kh
Retailin france 2011_khRetailin france 2011_kh
Retailin france 2011_kh
 
8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...
8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...
8. Общая экономика 2017. Модели накопления капитала. Основания макроэкономиче...
 
Slide 20160812 3
Slide 20160812 3Slide 20160812 3
Slide 20160812 3
 
3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancis
3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancis3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancis
3.1.1 fedualisme dan kapitalisme di jerman dan perancis
 
Hongkong
HongkongHongkong
Hongkong
 
Sonipat utility p pt.
Sonipat utility p pt.Sonipat utility p pt.
Sonipat utility p pt.
 

Similar to Rph topeng membentuk n membina

Rpp luas daerah segitiga
Rpp luas daerah segitigaRpp luas daerah segitiga
Rpp luas daerah segitigaihda izzati
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianAzah Faridah
 
Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2
Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2
Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2Mak Neet
 
Rpp buat uas 'pmri
Rpp buat uas 'pmriRpp buat uas 'pmri
Rpp buat uas 'pmririani_ad
 
Membentuk dan membuat binaan topeng muka
Membentuk dan membuat binaan   topeng mukaMembentuk dan membuat binaan   topeng muka
Membentuk dan membuat binaan topeng mukaAzie Zainal
 
Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4
Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4
Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4emynfz
 
Minggu 5 P F1216 Persediaan Mengajar
Minggu 5  P F1216  Persediaan  MengajarMinggu 5  P F1216  Persediaan  Mengajar
Minggu 5 P F1216 Persediaan MengajarG-Jie Bax
 
hbmt4303 teaching mathematics in form five
hbmt4303 teaching mathematics in form fivehbmt4303 teaching mathematics in form five
hbmt4303 teaching mathematics in form fiveTeacher Nasrah
 
Rph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaan
Rph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaanRph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaan
Rph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaanFaeza Hamzah
 
Rph Bekas Serbaguna
Rph Bekas SerbagunaRph Bekas Serbaguna
Rph Bekas Serbagunarurounidin
 
Boneka boneka jari
Boneka   boneka jariBoneka   boneka jari
Boneka boneka jariong2012
 
Rph math year 2
Rph math year 2Rph math year 2
Rph math year 2ifafifi
 
Rph norazilah arbain d20102040619
Rph norazilah arbain d20102040619Rph norazilah arbain d20102040619
Rph norazilah arbain d20102040619jafri1980
 
Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3
Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3
Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3Faeza Hamzah
 
Mengenal kraf tradisional ragam hias wau
Mengenal kraf tradisional   ragam hias wauMengenal kraf tradisional   ragam hias wau
Mengenal kraf tradisional ragam hias wauAzie Zainal
 
Rancangan pengajaran harian suriah
Rancangan pengajaran harian suriahRancangan pengajaran harian suriah
Rancangan pengajaran harian suriaharbisuriah
 
Menggambar
MenggambarMenggambar
Menggambaryus iza
 

Similar to Rph topeng membentuk n membina (20)

Rpp luas daerah segitiga
Rpp luas daerah segitigaRpp luas daerah segitiga
Rpp luas daerah segitiga
 
Rancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harianRancangan pengajaran harian
Rancangan pengajaran harian
 
Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2
Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2
Rancangan pelajaran harian bahasa malaysia tahun 2
 
3 c 8 (2) psv
3 c  8 (2) psv3 c  8 (2) psv
3 c 8 (2) psv
 
Rpp buat uas 'pmri
Rpp buat uas 'pmriRpp buat uas 'pmri
Rpp buat uas 'pmri
 
Membentuk dan membuat binaan topeng muka
Membentuk dan membuat binaan   topeng mukaMembentuk dan membuat binaan   topeng muka
Membentuk dan membuat binaan topeng muka
 
Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4
Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4
Rph membuat corak dan rekaan (kad ucapan hari ibu) kbsr thn 4
 
Minggu 5 P F1216 Persediaan Mengajar
Minggu 5  P F1216  Persediaan  MengajarMinggu 5  P F1216  Persediaan  Mengajar
Minggu 5 P F1216 Persediaan Mengajar
 
hbmt4303 teaching mathematics in form five
hbmt4303 teaching mathematics in form fivehbmt4303 teaching mathematics in form five
hbmt4303 teaching mathematics in form five
 
Rph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaan
Rph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaanRph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaan
Rph kbsr bidang 3 membentuk dan membuat binaan
 
Rph Bekas Serbaguna
Rph Bekas SerbagunaRph Bekas Serbaguna
Rph Bekas Serbaguna
 
Boneka boneka jari
Boneka   boneka jariBoneka   boneka jari
Boneka boneka jari
 
Rph math year 2
Rph math year 2Rph math year 2
Rph math year 2
 
Rpp pbi new
Rpp pbi newRpp pbi new
Rpp pbi new
 
Rph norazilah arbain d20102040619
Rph norazilah arbain d20102040619Rph norazilah arbain d20102040619
Rph norazilah arbain d20102040619
 
Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3
Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3
Rph kbsr bidang 1 menggambar thn 3
 
Rpp kelas 3
Rpp kelas 3Rpp kelas 3
Rpp kelas 3
 
Mengenal kraf tradisional ragam hias wau
Mengenal kraf tradisional   ragam hias wauMengenal kraf tradisional   ragam hias wau
Mengenal kraf tradisional ragam hias wau
 
Rancangan pengajaran harian suriah
Rancangan pengajaran harian suriahRancangan pengajaran harian suriah
Rancangan pengajaran harian suriah
 
Menggambar
MenggambarMenggambar
Menggambar
 

More from Lily Suzana

Panduan guru-bm-thn-2-sk
Panduan guru-bm-thn-2-skPanduan guru-bm-thn-2-sk
Panduan guru-bm-thn-2-skLily Suzana
 
Anyaman siku kluang
Anyaman siku kluangAnyaman siku kluang
Anyaman siku kluangLily Suzana
 
Slide mobail burung n epal
Slide mobail burung n epalSlide mobail burung n epal
Slide mobail burung n epalLily Suzana
 
Kuda kepang kraf tradisional
Kuda kepang kraf tradisionalKuda kepang kraf tradisional
Kuda kepang kraf tradisionalLily Suzana
 
Kuda kepang corak n rekaan
Kuda kepang corak n rekaanKuda kepang corak n rekaan
Kuda kepang corak n rekaanLily Suzana
 
Menggambar Corak
Menggambar CorakMenggambar Corak
Menggambar CorakLily Suzana
 
Rph kuda kepang kraf
Rph kuda kepang krafRph kuda kepang kraf
Rph kuda kepang krafLily Suzana
 
Rph kuda kepang mencorak
Rph kuda kepang mencorakRph kuda kepang mencorak
Rph kuda kepang mencorakLily Suzana
 
Rph KBSR menggambar corak
Rph KBSR menggambar corak Rph KBSR menggambar corak
Rph KBSR menggambar corak Lily Suzana
 
Rph kssr mencorak
Rph kssr mencorakRph kssr mencorak
Rph kssr mencorakLily Suzana
 
Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3
Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3
Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3Lily Suzana
 

More from Lily Suzana (13)

Panduan guru-bm-thn-2-sk
Panduan guru-bm-thn-2-skPanduan guru-bm-thn-2-sk
Panduan guru-bm-thn-2-sk
 
Anyaman siku kluang
Anyaman siku kluangAnyaman siku kluang
Anyaman siku kluang
 
Slide mobail burung n epal
Slide mobail burung n epalSlide mobail burung n epal
Slide mobail burung n epal
 
Kuda kepang kraf tradisional
Kuda kepang kraf tradisionalKuda kepang kraf tradisional
Kuda kepang kraf tradisional
 
Kuda kepang corak n rekaan
Kuda kepang corak n rekaanKuda kepang corak n rekaan
Kuda kepang corak n rekaan
 
Menggambar Corak
Menggambar CorakMenggambar Corak
Menggambar Corak
 
hiasan tabung
hiasan tabunghiasan tabung
hiasan tabung
 
Kolaj ikan
Kolaj ikanKolaj ikan
Kolaj ikan
 
Rph kuda kepang kraf
Rph kuda kepang krafRph kuda kepang kraf
Rph kuda kepang kraf
 
Rph kuda kepang mencorak
Rph kuda kepang mencorakRph kuda kepang mencorak
Rph kuda kepang mencorak
 
Rph KBSR menggambar corak
Rph KBSR menggambar corak Rph KBSR menggambar corak
Rph KBSR menggambar corak
 
Rph kssr mencorak
Rph kssr mencorakRph kssr mencorak
Rph kssr mencorak
 
Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3
Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3
Panduan pengajaran dunia seni visual tahun 3
 

Recently uploaded

PPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptx
PPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptxPPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptx
PPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptxHeruFebrianto3
 
Membuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam Kelas
Membuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam KelasMembuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam Kelas
Membuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam KelasHardaminOde2
 
1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdf
1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdf1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdf
1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdfShintaNovianti1
 
PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2
PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2
PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2noviamaiyanti
 
Kelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdf
Kelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdfKelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdf
Kelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdfCloverash1
 
adap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptx
adap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptxadap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptx
adap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptxmtsmampunbarub4
 
PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.
PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.
PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.aechacha366
 
PEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques Rousseau.pdf
PEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques  Rousseau.pdfPEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques  Rousseau.pdf
PEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques Rousseau.pdfMMeizaFachri
 
Materi Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 Tesalonika
Materi Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 TesalonikaMateri Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 Tesalonika
Materi Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 TesalonikaSABDA
 
SILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docx
SILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docxSILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docx
SILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docxrahmaamaw03
 
TPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikan
TPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikanTPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikan
TPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikanNiKomangRaiVerawati
 
MODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptx
MODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptxMODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptx
MODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptxarnisariningsih98
 
5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdf
5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdf5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdf
5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdfWahyudinST
 
Konflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptx
Konflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptxKonflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptx
Konflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptxintansidauruk2
 
Kelompok 4 : Karakteristik Negara Inggris
Kelompok 4 : Karakteristik Negara InggrisKelompok 4 : Karakteristik Negara Inggris
Kelompok 4 : Karakteristik Negara InggrisNazla aulia
 
Catatan di setiap Indikator Fokus Perilaku
Catatan di setiap Indikator Fokus PerilakuCatatan di setiap Indikator Fokus Perilaku
Catatan di setiap Indikator Fokus PerilakuHANHAN164733
 
AKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptx
AKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptxAKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptx
AKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptxWirionSembiring2
 
Panduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdf
Panduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdfPanduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdf
Panduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdfandriasyulianto57
 
POWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMP
POWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMPPOWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMP
POWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMPAnaNoorAfdilla
 
SKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptx
SKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptxSKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptx
SKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptxg66527130
 

Recently uploaded (20)

PPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptx
PPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptxPPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptx
PPT Materi Jenis - Jenis Alat Pembayaran Tunai dan Non-tunai.pptx
 
Membuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam Kelas
Membuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam KelasMembuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam Kelas
Membuat Strategi Penerapan Kurikulum Merdeka di dalam Kelas
 
1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdf
1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdf1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdf
1.2.a.6. Demonstrasi Konstektual - Modul 1.2 (Shinta Novianti - CGP A10).pdf
 
PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2
PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2
PRESENTASI PEMBELAJARAN IPA PGSD UT MODUL 2
 
Kelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdf
Kelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdfKelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdf
Kelompok 1_Karakteristik negara jepang.pdf
 
adap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptx
adap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptxadap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptx
adap penggunaan media sosial dalam kehidupan sehari-hari.pptx
 
PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.
PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.
PUEBI.bahasa Indonesia/pedoman umum ejaan bahasa Indonesia pptx.
 
PEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques Rousseau.pdf
PEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques  Rousseau.pdfPEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques  Rousseau.pdf
PEMIKIRAN POLITIK Jean Jacques Rousseau.pdf
 
Materi Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 Tesalonika
Materi Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 TesalonikaMateri Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 Tesalonika
Materi Kelas Online Ministry Learning Center - Bedah Kitab 1 Tesalonika
 
SILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docx
SILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docxSILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docx
SILABUS MATEMATIKA SMP kurikulum K13.docx
 
TPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikan
TPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikanTPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikan
TPPK_panduan pembentukan tim TPPK di satuan pendidikan
 
MODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptx
MODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptxMODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptx
MODUL 2 BAHASA INDONESIA-KELOMPOK 1.pptx
 
5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdf
5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdf5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdf
5. HAK DAN KEWAJIBAN JEMAAH indonesia.pdf
 
Konflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptx
Konflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptxKonflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptx
Konflik, Kekerasan, dan Perdamaian Bagian 1.pptx
 
Kelompok 4 : Karakteristik Negara Inggris
Kelompok 4 : Karakteristik Negara InggrisKelompok 4 : Karakteristik Negara Inggris
Kelompok 4 : Karakteristik Negara Inggris
 
Catatan di setiap Indikator Fokus Perilaku
Catatan di setiap Indikator Fokus PerilakuCatatan di setiap Indikator Fokus Perilaku
Catatan di setiap Indikator Fokus Perilaku
 
AKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptx
AKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptxAKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptx
AKSI NYATA MODUL 1.2-1 untuk pendidikan guru penggerak.pptx
 
Panduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdf
Panduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdfPanduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdf
Panduan Mengisi Dokumen Tindak Lanjut.pdf
 
POWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMP
POWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMPPOWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMP
POWERPOINT BAHAN AJAR SENYAWA KELAS VIII SMP
 
SKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptx
SKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptxSKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptx
SKPM Kualiti @ Sekolah 23 Feb 22222023.pptx
 

Rph topeng membentuk n membina

  • 1. RANCANGAN PENGAJARAN HARIAN Mata pelajaran Isi Pembelajaran Catatan / Impak Kelas Masa Pendidikan Seni BIDANG :Membentuk Dan Membuat Binaan Visual TAJUK : Topeng Tahun 6Bakti SUB TAJUK : Topeng Muka 3D 12 Ogos 2012 OBJEKTIF : 9 – 10 pagi i. Menghasilkan topeng muka 3D. ii. Menggunakan pelbagai alatan dan bahan untuk 30 Orang menghasilkan topeng. HASIL PEMBELAJARAN: Pada akhir pembelajaran, murid dapat : i. Melatih diri untuk bekerja dengan lebih tekun, teratur dan cermat. ii. Mempertingkatkan kemahiran memilih dan menggunakan alat, bahan, teknik serta proses membuat topeng 3D. iii. Berbangga dengan hasil kerja sendiri dan rakan. Pengetahuan sedia ada murid : i. Murid mahir mengguntingdan membalut kotak sebelum ini. ii. Murid telah sedia maklum tentang kegunaan setiap alatan yang dibawa.
  • 2. Nilai murni : Keseronokan, tolong menolong dan berhati-hati Kemahiran berfikir : Membuat turutan, menyusun dan menghubung kait. Alat dan bahan : kotak, kertas warna, bulu ayam, bola ping pong, cawan kertas, pinggan kertas, gam dan gunting. Bahan Bantu Mengajar (BBM) : i. Jigsaw puzzle (topeng). ii. Persembahan multimedia bahan dan alat yang digunakan, langkah-langkah membuat topeng dan kepentingan membentuk dan membuat binaan. iii. Persembahan video langkah-langkah membuat topeng. iv. Beberapa contoh topeng muka.
  • 3. Langkah Isi Pelajaran Aktiviti P&P Catatan Pengajaran / Masa Set Induksi Mempamerkan jigsaw puzzle berbentuk Guru mempamerkan jigsaw Nilai : Keseronokan (5minit) topeng di papan hitam. puzzle berbentuk topeng muka di papan hitam. BBM :Jigsaw puzzle Guru meminta enam orang murid keluar ke depan bilik darjah. Guru memberi enam keping jigsaw puzzle kepada enam murid tersebut. Guru meminta enam murid tersebut menyiapkan jigsaw puzzle di papan hitam. Menyoal soalan: Bersoal jawab dengan murid 1. Apakah bentuk yang terdapat di dalam tentang bentuk jigsaw puzzle jigsaw puzzle ini? tersebut. 2. Apakah yang terdapat pada topeng muka ini? Contoh jawapan: 1. Topeng muka 2. Mata, hidung dan mulut.
  • 4. Langkah 1 Pengenalan tajuk pelajaran hari ini iaitu Guru memberitahu murid Nilai : Keseronokan (5 minit) membentuk dan membuat binaan topeng bahawa mereka perlu muka 3D . membina topeng 3D. BBM : Persembahan Guru memberitahu maksud 3D multimediatentang Penerangan maksud 3D. iaitu obek 3 dimensi yang alatan yang diperlukan mempunyai lebar, tinggi dan dan beberapa contoh kedalaman. topeng muka 3D. Menunjukkan beberapa contoh topeng muka Guru menunjukkan beberapa 3D. contoh topeng muka 3D. KBKK : Menghubungkait Contoh topeng muka 3D Guru menerangkan alatan Penerangan tentang alatan yang diperlukan yang dugunakan sambil mengikut kegunaannya untuk membuat menunjukkan persembahan model kuda kepang. multimedia. Murid dapat menyenaraikan 1. Kotak alat dan bahan untuk 2. Kertas warna membina topeng 3D. 3. Cawan kertas 4. Pinggan kertas 5. Bola ping pong 6. Bulu ayam
  • 5. 7. Gunting 8. Gam Langkah 2 Penerangan tentanglangkah-langkah untuk Guru menunjukkan langkah- Nilai : Keseronokan (15 minit) menghasilkan topeng muka 3D. langkah untuk menghasilkan topeng muka 3D dengan BBM : Persembahan multimedia dan menggunakan persembahan persembahan multimedia dan persembahan videotentang cara-cara video. membina topeng muka 3D dan . Langkah-langkah penghasilan topeng muka Guru tunjuk cara bagi KBKK: Menyusun, 3D: menghasilkan topeng muka Membuat turutan. 3D. 1. Balut kotak dengan kertas warna. Murid memberi tumpuan sepenuhnya semasa guru 2. Gunakan bola ping pong sebagai mata. membuat tunjuk cara. 3. Gunakan cawan kertas sebagai hidung. Murid-murid dapat 4. Hiaskan kotak tersebut dengan bulu menyatakan langkah-langkah ayam sebagai rambut dan pinggan kertas untuk membina topeng muka sebagai mulut. 3D.
  • 6. Langkah 3 Murid menjalankan aktiviti membuat kuda Guru meminta murid-murid Nilai : Keseronokan, kepang. mengeluarkan bahan dan Tolong menolong, (25 minit) alatan. Berhati-hati. Guru meminta murid membina KBKK : Menyusun, topeng mengikut langkah- membuat turutan. langkah yang telah ditunjukkan. Guru memberi bantuan kepada murid-murid yang tidak faham. Guru membimbing murid dalam membina topeng muka dan menambahbaikkan hasil kerja murid. Murid dapat membina topeng muka 3D dengan bantuan guru. Sesi Apresiasi Sesi apresiasi dan refleksi hasil karya yang Murid berasa gembira dengan Nilai : Keseronokan Dan Refleksi dihasilkan oleh murid: hasil karya masing-masing. (5 minit) - Baik Murid dapat menilai tahap - Sederhana keupayaan masing-masing. - Kurang memuaskan Guru mempamerkan hasil kerja murid sambil Murid dapat berinteraksi dan
  • 7. membuat ulasan. menyatakan pendapat tentang karya rakan lain. Penutup Merumus hasil kerja murid. Guru merumus hasil kerja Nilai : Keseronokan (5 minit) murid. Dua soalan menguji minda: BBM : Persembahan Guru menerangkan multimedia kepentingan 1. Apakah langkah-langkah membina kepentingan bidang membentuk dan topeng 3D? membentuk dan membuat membuat binaan dalam 2. Apakah kepentingan membentuk dan binaan dalam PSV. PSV. membuat binaan? Murid dapat menyatakan beberapa kepentingan membentuk dan membuat binaan.