Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

PC kurzy pro seniory: Lekce 7 - Štítky a složky v e-mailové schránce

2,531 views

Published on

označování zpráv, štítky
složky

Published in: Education
 • Login to see the comments

 • Be the first to like this

PC kurzy pro seniory: Lekce 7 - Štítky a složky v e-mailové schránce

 1. 1. štítky a složky v e-mailové schránce označování zpráv, štítky složky
 2. 2. označování zpráv a štítky
 3. 3. Označování zpráv umožňuje snadnou orientaci v uložených zprávách a práci s nimi. K označování používáme příznaky a štítky. Označení zprávy: 1. krok: zatrhnutí zprávy 2. krok: označení zprávy příznakem/štítkem 1. krok Označit příznakem nebo štítkem mohu pouze ,,zatrhnutou zprávu“. Zatrhnutí provedu v políčku vlevo u zprávy. Pokud chci označit víc zpráv najednou, zatrhnu víc zpráv. Požadovaná akce se pak projeví u všech zatrhnutých zpráv.
 4. 4. 2. krok: U zatrhnuté zprávy se zvýrazní horní nabídka možností zprávy. Kliknu na Označit. Otevře se nabídka „OZNAČIT EMAIL JAKO“. Spam - po kliknutí myší na toto tlačítko dojde k okamžitému přemístění zprávy do složky "Spam". Zpráva bude do 30 dnů automaticky odstraněna. Přečtený - zpráva je označena jako přečtená. Nepřečtený - zpráva je označena jako nepřečtená, v přehledu zpráv je označena tučným písmem.
 5. 5. Pro rychlou orientaci ve zprávách vyberu označení konkrétním štítkem. Štítky kategorizují zprávy. Pokud už nechci mít u zprávy štítek, v nabídce Označit kliknu u daného štítku na křížek (vlevo). Štítkem označím zprávy určité kategorie. Zpráva se tímto nikam nepřesune, je pouze označená. Štítkem označená zpráva se také zobrazí v zástupci štítku (po kliknutí na něj se zobrazí pouze zprávy štítkem označené). Pozn. K přesouvání zpráv do konkrétních ,,šuplíků“ slouží složky viz dále.
 6. 6. Nový štítek vytvořím v levé nabídce. Po najetí myši na slovo štítky se zobrazí ikona plus – kliknu a získám postup pro nový štítek.
 7. 7. Hvězdičkou označené zprávy (= důležité) se zobrazí ve složce Označené – když na složku kliknu, zobrazí se pouze hvězdičkou označené zprávy. Důležité zprávy označím hvězdičkou. Tato možnost se zobrazí po najetí myši na konkrétní zprávu – šedivá hvězdička. Označení provedu tak, že na hvězdičku kliknu – změní barvu na oranžovou.
 8. 8. tvorba složek
 9. 9. Pomocí složek zprávy roztřídím do ,,šuplíků“. Novou složku vytvořím v levé nabídce. Po najetí myši na slovo Složky se zobrazí ikona plus – kliknu a získám postup pro novou složku. Dle postupu vytvořím novou složku. Do složky nyní mohu přesouvat zprávy, které do složky patří – tím se mi ,,uklidí“ přijatá pošta.
 10. 10. Uklizení zprávy do konkrétní složky Nejdříve zprávu zatrhnu. Tím se zvýrazní horní menu, které říká co můžu se zprávou dělat. Zvolím Přesunout. Rozbalovací nabídka obsahuje možnosti, do jaké složky lze zatrhnutou zprávu přesunout. Provedu výběr složky kliknutím na ní. Zpráva se ze složky Doručené přesune do zvolené složky.
 11. 11. konec

×