Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.
Розгляд, фіксація проблем та можливі шляхи
вирішення
Петиція
«Унеможливити знищення історичних памяток в місті Києві»
1. Поновити ти актуалізувати реєстр історичних памяток
та архітектури в м.Києві
Проблема. Існує три різних реєстра.
Інформ...
2. Розробити сайт, що буде розповідати про них
Проблема. Всі доступні публічно реєстри містять мінімум інформації про
об'є...
Рішення. 4 роки тому за
підтримки КМДА спільнота
“Захоплюючий Київ”
розробила та створила веб-
сайт, в якому було
оцифрова...
Рішення. Ми прагнемо, щоб на цьому сайті була
доступна широкому загалу така інформація (згідно
статті 6 , пункт 3 ЗУПОКС):...
2. Розробити сайт, що буде розповідати про них
3. Дослідити всі шляхи, через які руйнували історичні памятки у минулі роки,
та законодавчо закрити таку можливість в майб...
Рішення. зобовязати ГУКС
заключити охоронні договори
по всім пам’яткам Києва, і
заключити їх з
власниками/арендарями
будів...
Проблема. Зміна об'єкту охорони пам'ятки
через підміну паспорта.
Корупційна загроза: Паспорт об’єкту може
зробити чимало р...
Проблема. За останні 10 років Київ
вже втратив чимало пам'яток, які або
були доведені до руйнації, або
знищені, або спален...
Проблема. Наразі власнику простіше
довести будинок до руйнації, ніж його
відновлювати.
3. Дослідити всі шляхи, через які р...
Проблема. В наявному штаті ГУОКС
не вистачає персоналу для
моніторингу пам'яток.
4. Зробити дослідження стану історичних п...
5. З власниками, якi доводять пам'ятки до руйнації, розірвати договори оренди.
Зобов'язати їх відшкодувати місту шкоду і в...
Згідно закону України, місто та ГУОКС
має право вiдбиратиати пам’ятки у
власників у разi доведення їх до стану
руйнації.
Р...
6. Заборонити встановлення балконів та кондициіонерів
на історичних будинках
З’ясувати, який орган
КМДА має контролювати
с...
7. Примусово змусити знести самовільні конструкції на історичних фасадах
Для виконання закону
України вимагаємо:
список ви...
Дякую за увагу!
З повагою, автор петиції
Арсеній Фінберг
+380503342348
arseniy@interesniy.kiev.ua
Upcoming SlideShare
Loading in …5
×

Розгляд петиції про уноможливлення знищення історичних памяток

Матеріали для зустрічі комісії

 • Be the first to comment

Розгляд петиції про уноможливлення знищення історичних памяток

 1. 1. Розгляд, фіксація проблем та можливі шляхи вирішення Петиція «Унеможливити знищення історичних памяток в місті Києві»
 2. 2. 1. Поновити ти актуалізувати реєстр історичних памяток та архітектури в м.Києві Проблема. Існує три різних реєстра. Інформаційний зведений перелік об'єктів культурної спадщини на сайті УОКС (2500 тис. обєктів, в т.ч. “нововиявлені”) та 2 реєстри на сайті Мінкульта: національного та місцевого значення (~500 обєктів). Відповідно, більш майже 2000 об'єктів досі перебувають в стані «нововиявлених». Це є приводом в судових позовах доводити, що, оскiльки він не є в реєстрі мінкульту, то не має охоронятись. УОКС може наявними силами подавати лише 40-50 об'єктів на рік. Рішення. Збільшити штат людей, які готують відповідні документи для пришвидшення оформлення всіх пам'яток і додавання їх в реєстр мінкульта
 3. 3. 2. Розробити сайт, що буде розповідати про них Проблема. Всі доступні публічно реєстри містять мінімум інформації про об'єкти. Відсутні обліковиi картки, не описані предмети охорони, відсутні результати ревізій, відсутні історичні довідки, тощо. Крім того, за нашою інформацією, внутрішня база ведення цього обліку не працює навіть в УОКС
 4. 4. Рішення. 4 роки тому за підтримки КМДА спільнота “Захоплюючий Київ” розробила та створила веб- сайт, в якому було оцифровано 3 томи книги «Звід з історії памяток м.Києва» (pamyatky.kiev.ua). Ми готові доробити цей сайт для того, щоб ГУОКС могло його використовувати як базу, та вся інформація по роботі ГУОКС була доступна киянам. 2. Розробити сайт, що буде розповідати про них
 5. 5. Рішення. Ми прагнемо, щоб на цьому сайті була доступна широкому загалу така інформація (згідно статті 6 , пункт 3 ЗУПОКС): Історична інформація (особова картка об’єкту) ❖ Власник пам'ятки ❖ Власність/оренда ❖ Поточний стан ❖ Охоронний договір ❖ Рішення/штрафи що винесені по пам'ятці та моніторинг їх виконання ❖ Поточний стан/ Звіт з регулярної інспекції ❖ Дозволи на розміщення вивісок і реклами ❖ Дозволи на зміни 2. Розробити сайт, що буде розповідати про них Більшість з цієї інформації є в БД УОКС (яка вже півроку як не працює, наскільки нам відомо), але наразі не доступна громадськості. Ми готові власним коштом і силами перенести цю інформацію на сайт та навичити УОКС ним користуватись. Це відповідає Статті №6, пункту 3 закону України ПОКС, згідно з яким місцева виконавча влада має надавати юридичним і фізичним особам доступ до інформації з реєстра, витягiв, тощо.
 6. 6. 2. Розробити сайт, що буде розповідати про них
 7. 7. 3. Дослідити всі шляхи, через які руйнували історичні памятки у минулі роки, та законодавчо закрити таку можливість в майбутньому Проблема. Наразі КМДА порушує закон України про Охорону державної спадщини. Згідно з цим законом, КМДА відповідає за укладення охоронних договорів на пам'ятки в межах повноважень, делегованих органом охорони культурної спадщини вищого рівня (відповідно до закону). Відповідно до Постанови КМУ №1768 “Про затвердження порядку укладення охоронних договорів на памятки культурної спадщини” власник/користувач памятки зобовязаний укласти Охоронний договір протягом ОДНОГО МІСЯЦЯ з моменту її отримання (п.2). В Охоронному договорі зазначаються режим використання памятки, види і терміни виконання реставраційних, консерваційних, ремонтних робіт, робіт з упорядження території тощо. Відповідно, на кожну пам'ятку має бути укладений охоронний договір. Реально він існує лише для 5% пам'яток. 11)
 8. 8. Рішення. зобовязати ГУКС заключити охоронні договори по всім пам’яткам Києва, і заключити їх з власниками/арендарями будівель, а не з кожним орендарем окремо. Всі договори виставити на сайт для того, щоб громадськість могла контролювати дотримання і повідомляти про порушення. 11) 3. Дослідити всі шляхи, через які руйнували історичні памятки у минулі роки, та законодавчо закрити таку можливість в майбутньому
 9. 9. Проблема. Зміна об'єкту охорони пам'ятки через підміну паспорта. Корупційна загроза: Паспорт об’єкту може зробити чимало реставраційних студій і, якщо його підпише голова УОКС, то може бути зімнений предмет охорони (з цілого будинку на фасад або одне вікно). 3. Дослідити всі шляхи, через які руйнували історичні памятки у минулі роки, та законодавчо закрити таку можливість в майбутньому Рішення. Підпис під паспортом лише всіх членів наглядової ради ГУОКС.
 10. 10. Проблема. За останні 10 років Київ вже втратив чимало пам'яток, які або були доведені до руйнації, або знищені, або спалені. 3. Дослідити всі шляхи, через які руйнували історичні памятки у минулі роки, та законодавчо закрити таку можливість в майбутньому Рішення. Дослідити останні 10 прикладів знищення пам'яток або виведення їх з реєстру. З'ясувати шляхи цих процесів та винуватців. Розробити постанову КМДА, яка унеможливить подібне в майбутньому, посилити відповідальність власника за недбале ставлення до пам’ятки
 11. 11. Проблема. Наразі власнику простіше довести будинок до руйнації, ніж його відновлювати. 3. Дослідити всі шляхи, через які руйнували історичні памятки у минулі роки, та законодавчо закрити таку можливість в майбутньому Рішення. За рахунок зменшення плати за землю під історичними пам'ятками на пільговий період стимулювати інвесторів реставрувати та відновлювати пам’ятки.
 12. 12. Проблема. В наявному штаті ГУОКС не вистачає персоналу для моніторингу пам'яток. 4. Зробити дослідження стану історичних пам’яток Рішення. Нами було зібрано команду з більш ніж 100 волонтерів, які наразі фотографують всі пам'ятки і описують найбільш характерні порушення. Вся ця інформація викладається на спеціально створений сайт, який може бути об'єднаний з реєстром.
 13. 13. 5. З власниками, якi доводять пам'ятки до руйнації, розірвати договори оренди. Зобов'язати їх відшкодувати місту шкоду і відновити історичні будівлі Згідно зi Статтєю №6.2 ЗУПОКС, органи місцевої влади зобов'язані: пункт 5: забезпечення захисту об'єктів культурної спадщини від загрози знищення, руйнування або пошкодження; пункт 9: видання розпоряджень та приписів щодо охорони пам'яток місцевого значення, припинення робіт на цих пам'ятках пункт 21: застосування фінансових санкцій за порушення цього Закону Вимагаємо: виконання цього закону, публічний звіт з накладених приписів та штрафних санкцій. Також чітке розуміння, хто саме має робити таку роботу: ГУОКС (чи є персонал і повноваження)? Гаск? Благоустрій?
 14. 14. Згідно закону України, місто та ГУОКС має право вiдбиратиати пам’ятки у власників у разi доведення їх до стану руйнації. Розробити механізм здійснення такої діяльності, зробити список першочергових об’єктів, провести інвест-конкурс. 5. З власниками, якi доводять пам'ятки до руйнації, розірвати договори оренди. Зобов'язати їх відшкодувати місту шкоду і відновити історичні будівлі
 15. 15. 6. Заборонити встановлення балконів та кондициіонерів на історичних будинках З’ясувати, який орган КМДА має контролювати самовільне встановлення балконів, кондиціонерів, рекламних вивісок. Чітко прописати постановою КМДА, що саме і якого виду може бути встановлено на пам’ятках. Регламентувати штрафні санкції за порушення цих норм.
 16. 16. 7. Примусово змусити знести самовільні конструкції на історичних фасадах Для виконання закону України вимагаємо: список виписаних приписів за пошкодження пам'яток щомісяця, штрафні санкції та звіт з усунення проблем.
 17. 17. Дякую за увагу! З повагою, автор петиції Арсеній Фінберг +380503342348 arseniy@interesniy.kiev.ua

×