Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Цитата

118 views

Published on

Види цитування. Основні вимоги. Цитати про книгу та бібліотеку

Published in: Education
 • Be the first to comment

 • Be the first to like this

Цитата

 1. 1. «ЦИТАТА»
 2. 2. ЦИТАТА - це дослівно переданий уривок з літературного, наукового чи будь-якого іншого твору, який використовується з обов`язковим посиланням іншою особою на його автора і джерело цитування
 3. 3. Основні вимоги до цитати  Цитату необхідно подавати так, як вона викладена в оригіналі, включаючи розділові знаки  Доречна цитата завжди обґрунтована метою  Цитати завжди беруться в лапки «Якщо я цитую інших, то лише для того, щоб краще висловити власну думку» (французький філософ і письменник Мішель Екем де Монтень)
 4. 4. Види цитування Пряма мова – це дослівно відтворений чужий вислів, зі збереженням змісту, форми та інтонації висловлювання Непряма мова – чуже мовлення, що передається не дослівно, а зі збереженням лише основного змісту висловлювання
 5. 5. Цитата у вигляді прямої мови (супроводжується словами автора): розділові знаки ставляться так само, як і при прямій мові Види цитування «Книги – кораблі думки, що мандрують хвилями часу й обережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління» (англійський філософ Ф. Бекон)
 6. 6. Види цитування Цитата у вигляді непрямої мови є складовою частиною в авторському реченні; розділові знаки в такому випадку такі ж, як при непрямій мові, а сама цитата береться в лапки й пишеться з малої літери Олесь Гончар говорив, що «той, хто зневажливо ставиться до рідної мови, не може викликати поваги до себе». На думку Г. Сковороди, «духовна людина вільна».
 7. 7. Цитата у вигляді вірша в лапки не береться Види цитування Книжки – це наша праця, наша совість, Цілющої води живий струмок (українська письменниця О. Іваненко)
 8. 8. Якщо цитата наводиться не повністю, то розділові знаки ставляться так само, як і при прямій мові, а на місці пропущених слів ставиться трикрапка Види цитування «... Нам потрібно любити її і гордитися своєю найпрекраснішою матір'ю», – писав Т. Шевченко про Україну. «…книга – найкращий друг людини» (італійський історик літератури Л. Сеттембріні)
 9. 9. Епіграф — це короткий вислів, уміщений перед текстом твору або його частини як виразник основної думки. Епіграф у лапки не береться. Посилання на джерело пишеться під епіграфом праворуч без дужок, і крапка після нього не ставиться Різновидом цитати є епіграф Ваша сила – віра в себе. Самостійні думки виникають тільки із самостійно отриманих знань. (педагог К. Ушинський)
 10. 10. Цитати про книгу і бібліотеку «Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – що може бути достойнішим» (український письменник О. Гончар) «Книжки – це краще, що придумали люди за всю історію людства» (українська письменниця Л. Воронина) «Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність» «Якщо мрієш стати справжньою людиною – читай книгу» «Читання – самостійне плавання в морі знань» (український педагог, письменник В. О. Сухомлинський)
 11. 11. «Моя батьківщина там, де моя бібліотека» (письменник і вчений Е. Ротердамський) Підготувала Л. Кутішенко Редактор Н. Кійко http://www.chl.kiev.ua/

×