Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Досвід роботи вихователя дошкільної групи

1,256 views

Published on

На атестацію

Published in: Education
 • Login to see the comments

Досвід роботи вихователя дошкільної групи

 1. 1. Вихователя дошкільного відділення Теребовлянського НВК Тернопільської обласної ради 2013 -2016р.р.
 2. 2. Дата народження: 03.08.1984р. Освіта: Національний педагогічний університет імені М.П. Драгоманова за спеціальністю “Корекційна освіта” Кваліфікація: вчитель початкових класів для сліпих та слабозорих; тифлопедагог дошкільних закладів Стаж: 3 роки Томчишин Оксана Богданівна вихователь дошкільного відділення, кваліфікаційна категорія «спеціаліст».
 3. 3. • Кредо: Виховання дошкільнят – це не робота, це поклик сердець та життя, повсякденна любов і турбота про щастя дитини і майбуття. • Проблема, над якою працюю: «Розвиток творчих здібностей дітей з порушеннями зору – запорука розвитку творчої особистості» • Мета: Ефективний розвиток творчих та пізнавальних здібностей та креативності як однієї з базових якостей особистості. • Стверджую: «Людина, яка здатна творити, не може бути руйнівником, а систематичне використання творчих завдань робить навчання дітей легким і цікавим, зближує дошкільників, дозволяє бути безпосередніми, невимушеними, оригінальними».
 4. 4. Проблема розвитку творчих здібностей, виховання творчої особистості, збереження обдарованості в наш час стає все більш актуальною. Це, передусім, пов'язано з потребою суспільства в неординарній творчій особі. Навчання і виховання юних талантів нині викликає гострий інтерес. Саме тому, мною була поставлена мета виявити здібності у дітей дошкільного віку та протягом навчально-виховного процесу займатися розвивальною роботою, а також проводити для батьків консультаційну та просвітницьку роботу з даного питання.
 5. 5. • Впроваджувати інноваційні методи навчання і виховання. • Створювати умови для всебічного розвитку дітей з особливими освітніми потребами. • Створювати умови для самореалізації творчого потенціалу вихованців. • Розвивати творчі здібності у дітей. • Приділяти увагу самоосвіті. • Робота з батьками.
 6. 6. Збагачення образно- асоціативного мислення, уяви, фантазії Ранній початок Шляхи розвитку творчості Свобода у чергуванні справ, у тривалості занять однією справою Ненав’язлива, доброзичлива допомога дорослих Розвиваюче середовище
 7. 7. Структура роботи в розвитку творчих здібностей дошкільнят теоретична підготовка ознайомлення з науковою та методичною літературою відвідування відкритих заходів робота з дітьми заняття; читання художньої літератури; ігри – драматизації; спостереження; експериментування; художня праця з різних матеріалів; самостійна художня діяльність. індивідуальна робота корекційно- розвивальна робота робота з батьками анкетування бесіди консультації надання рекомендацій сумісні свята, розваги
 8. 8. • Казкотерапія; • Елементи арт-терапії; • Музикотерапія; • Методика «Дивись і вчись»; • Пальчикові ігри; • Кольоротерапія; • Методика Монтессорі.
 9. 9. “ Творчість дітей – це глибоко своєрідна сфера їхнього духовного життя, самовираження, в якому яскраво розкривається індивідуальна самобутність дитини ”
 10. 10. Витоки творчих здібностей і обдарованості дітей на кінчиках їх пальців. Чим більше майстерності в дитячій руці, тим розумніша дитина. (В.О.Сухомлинський)
 11. 11. Творча діяльність розвиває особистість дитини, допомагає йому засвоювати моральні та етичні норми. На наших заняттях діти з захопленням співають і танцюють, ліплять та малюють, складають казки і слухають музику. Фото танець, склад казки
 12. 12. Розвитку творчих здібностей сприяє використання розвиваючих ігор, спрямованих на розвиток образного мислення, тренування логічностей, тренування пам’яті і розвиток уяви. Все це ми проводимо на наших корекційних заняттях. “ Вгадай, що у мішечку?” “ Запам’ятай, хто, де сховався ”
 13. 13. Дидактична гра “Пори року” Розвиток дрібної моторики рук “Викладання квасолі по заданому візерунку” “Вгадай, що в руці”? Малюємо манкою Зав’язування шнурівок за методикою Монтессорі
 14. 14. Гра “Лабіринт” “Пальмінг” за методикою Бейтса
 15. 15. Граємо у пальчикові кроки та розвиваємо мислення у дидактичній грі “ Логічний потяг ” Розвиток дрібної моторики рук “ Сердечко для мами ”, спосіб переплітання
 16. 16. “ Хто, що їсть?”
 17. 17. Квіточки На галявці лісовій Де травичка соковита Виростала квіточка Сонечком зігріта. Квітку вітерець гойдав Їй листочки підіймав, Росою вона вмилася, А потім ...... і розкрилася! Здраствуй, сонечко ясне! Здрастуй, день пригожий! Я квіточка гарнесенька, Добра і хороша!
 18. 18. Від творчості вихователя - до творчості дитини.
 19. 19. ВЕСЕЛКОВА КРАЇНА Кожна дитина - художник. Труднощі в тому, щоб залишитися художником, вийшовши з дитячого віку. Пабло Пікассо
 20. 20. Процес пізнання довкілля є незамінним емоційним стимулом думки
 21. 21. «Найкращий спосіб зробити дітей хорошими - це зробити їх щасливими».
 22. 22. Квітень, 2015 Листопад, 2015 Київ, грудень, 2015 Обласний семінар «Система комплексної корекційно- реабілітаційної роботи в дошкільних групах компенсуючого типу» на базі Тернопільського НВК № 35 Круглий стіл на тему: «Змістові аспекти організації діяльності дошкільних груп компенсуючого типу» на базі Тернопільської ОПМПК Відкрите засідання кафедри тифлопедагогіки з питань дошкільного виховання. Інститут корекційної педагогіки і психології НПУ ім. М.П.Драгоманова
 23. 23. • Родинні свята; • Консультування батьків; • Відвідування сімей; • Анкетування, тестування батьків та ін.
 24. 24. Відкритий виховний захід “ Мамо, мамочко моя ” , травень, 2014р.
 25. 25. Відкритий виховний захід “ Веселий ярмарок ”, листопад, 2014р.
 26. 26. Відкритий виховний захід “ Українському роду нема переводу ”, квітень, 2015р.
 27. 27. Відкритий виховний захід “ Веселко, прощавай! ”, травень, 2015р.
 28. 28. Відкритий виховний захід “ В день святого Миколая ”, грудень, 2015р.
 29. 29. Природа щедро наділила кожну дитину можливостями розвиватися. Я вважаю, що педагогам потрібно знаходити, як реалізувати ці можливості, і тоді кожен малюк зможе піднятися на найбільші висоти творчої діяльності. Розвиток і формування творчої, всебічно розвинутої особистості є однією з найскладніших проблем сьогодення.

×