Successfully reported this slideshow.
We use your LinkedIn profile and activity data to personalize ads and to show you more relevant ads. You can change your ad preferences anytime.

Introduction to IBM Connections (in Czech language)

Introduction to IBM Connections v4.5 - a jumpstart session at Social Connections VI in Prague. In Czech language but with many pictures :-)

 • Be the first to comment

Introduction to IBM Connections (in Czech language)

 1. 1. IBM CONNECTIONS Petr Kunc petr_kunc@cz.ibm.com IBM Software Group červen 2014 úvod a představení
 2. 2. 1. Snadné sdílení informací ad hoc
 3. 3. Snadné sdílení souborů Snadné nahrávání, možnost sdílet soubory s kolegy, skupinou nebo celou firmou. Verzování, sledování přístupů, komentování, doporučování.
 4. 4. Každý soubor má popisné informace, můžeme jej komentovat, doporučovat, sdílet dále s kolegy, tagovat, sledovat jeho změny, informovat se o autorovi, ... Snadné sdílení souborů
 5. 5. Přehled o verzích souboru Kromě aktuální verze máte také přístup k předchozím verzím souboru, včetně komentářů. Vidíte také, jakou verzi jste si naposledy stáhnuli.
 6. 6. Náhledy na dokumenty Předtím, než dokument stáhnu, si jej mohu prohlédnout v náhledu přímo v prohlížeči; toto platí pro soubory typu Microsoft Office a OpenOffice.org.
 7. 7. Textové, tabulkové a prezentační soubory lze prohlížet i editovat přímo v internetovém prohlížeči, upravovat je může i více lidí současně. On-line editace (IBM Docs)
 8. 8. Snadné publikování Tvorba článků, oznámení, novinek, ... přímo na webu, sledování čtenosti, možnost komentování a zpětné vazby.
 9. 9. Statusy – rychlé zprávy
 10. 10. odkaz na další zdroj
 11. 11. sám se ptám, do řešení zahrnuta i další osoba
 12. 12. zprávy o novinkách z první ruky
 13. 13. 2. Operativní sdílení informací v týmu, pro projekty a akce
 14. 14. Práce na aktivitě Aktivity umožňují vyjmenované skupině lidí pracovat na daném projektu – sdílet soubory, ukládat emaily, strukturovaná data, zadávat si úkoly, ...
 15. 15. 3. Dlouhodobé uchování informací ve skupině
 16. 16. Práce v komunitách Komunita sdružuje lidi stejné pozice, profese, zájmu či aktuálního projektu. Mohou být otevřené i uzavřené. Průběžně se v nich shromažďuje obsah a získané znalosti.
 17. 17. Diskusní fóra V diskusním fóru lze klást dotazy, probírat záležitosti s kolegy v týmu, získávat zpětnou vazbu. Zvláštním typem je hlasování, kdy své hlasy přiděluji nápadům.
 18. 18. Informace o lidech Každý člověk má svůj profil, kde se sbíhají informace o tom, jak jej kontaktovat, o jeho aktivitách, projektech, personální agenda, organizační struktura, ...
 19. 19. Vizitka – rychlé propojení informací Po najetí myší na jméno člověka se zobrazí vizitka, která obsahuje základní informace a může se skrze ni dostat na další články a aktivity autora.
 20. 20. Home See what's happening across your social network Blogs Present your own ideas, and learn from others Communities Work with people who share common roles and expertise, media gallery and ideation Files Post, share, and discover documents, presentations, images, and more Micro-blogging Reach out for help or share news with your social network Profiles Find the people you need Wikis Create web content together Social Analytics Discover who and what you don’t know via recommendations and metrics Activities Organize your work and tap your professional network Bookmarks Save, share, and discover bookmarks Forums Exchange ideas with, and benefit from the expertise of others Mobile Access Connections anywhere, anytime with mobile & tablet access Možnosti IBM Connections
 21. 21. Ad hoc sdílení (1:1, 1:n) Práce na konkrétní aktivitě Sdílení v dlouhodobé komunitě sdílení komentování doporučování sledování tagování vyhledávání
 22. 22. 4. Efektivní práce a přístup k informacím
 23. 23. Přehled, co se děje Díky Activity streams mám přehled o tom, co se děje ve firmě, v oblastech, které mne zajímají, co publikují mí kolegové, co je mi doporučeno, jaké úkoly přiřazeny, ...
 24. 24. Windows Explorer Connector
 25. 25. Z MS Office do Connections
 26. 26. Přístup z mobilů a tabletů
 27. 27. IBM FileSync
 28. 28. 5. Výhody pro firmu
 29. 29. BEZPEČNÉ PROSTŘEDÍ Lidé nebudou hledat externí nástroje a webové služby a tím vystavovat firmu riziku úniku informací.
 30. 30. UDRŽENÍ ZNALOSTÍ VE FIRMĚ Díky snadnému používání zůstanou informace a zkušenosti uloženy ve firemním systému, i když jejich autor změnil pozici, pobočku nebo ve firmě již nepracuje.
 31. 31. HLEDÁNÍ EXPERTÍZY Pomůže odpovědět na časté otázky: „hledám člověka, který mi pomůže, ale nevím, KDO to je...“ „hledám vše k tomuto tématu...“
 32. 32. ZRYCHLENÍ PRÁCE S INFORMACEMI V systému mohu efektivně vyhledávat a filtrovat výsledky. Každý den nebo týden mi může přijít přehled toho, co se objevilo nového. Systém mi sám doporučuje další osoby a články k přečtení.
 33. 33. PODPORA A HLEDÁNÍ TALENTŮ Publikování bez překážek. Sledování vázeb mezi lidmi. Sledování aktivity a čtenosti.
 34. 34. ZAPOJENÍ ZAMĚSTNANCŮ Angažovaný zaměstnanec statisticky mnohem méně častěji opouští firmu, než ten, který se nemůže zapojit.

  Be the first to comment

  Login to see the comments

 • pbrada

  Oct. 1, 2014
 • PetrBlazek2

  Sep. 1, 2016

Introduction to IBM Connections v4.5 - a jumpstart session at Social Connections VI in Prague. In Czech language but with many pictures :-)

Views

Total views

673

On Slideshare

0

From embeds

0

Number of embeds

64

Actions

Downloads

8

Shares

0

Comments

0

Likes

2

×